ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.09.2012, Jakub Musil

Do vyprodané Budvar arény míří Jágrovo hvězdami nabité Kladno

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočechy čeká hokejový svátek. Do Budvar arény míří hráči, které většina diváků zná pouze z televizních obrazovek. Rytířská družina kolem Jaromíra Jágra má na kontě čtyřzápasovou sérii vítězství. Budějovičtí naopak o svoji vítěznou sérii přišli v pátek v Brně a budou tak chtít toto zaváhání napravit na domácím ledě. Úkol to ale nebude vůbec jednoduchý.

O soupeři – Rytíři Kladno

Již před startem nové sezony se v kladenské kabině děly velké věci. Mužstvo sice opustily některé opory jako Vítězslav Bílek, Jaroslav Kalla, Marek Posmyk nebo Milan Toman, do stavu rytířského však byli pasováni hráči neméně zvučných jmen. Návrat ze zahraničí nahlásili Jan Hlaváč, Petr Obdržálek a Jan Macholda, z extraligových klubů pak do Kladna putovali Marek Černošek, Petr Mocek nebo exbudějovický David Kuchejda. To ale ještě nemělo být vše. Pravé šílenství kolem kladenského hokeje vypuklo na plno až s výlukou kanadsko-americké NHL. Hned po jejím potvrzení se ke kladenským Rytířům hlásili ti z nejudatnějších. Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Tomáš Kaberle a Marek Židlický. Hvězdnou pětici z NHL ještě doplnil Ivan Majeský ze švédského Skeleftea.

Ačkoliv z prvních tří zápasů vyšli kladenští pouze s jedním bodem, od příchodu hvězdných posil šel bodový příjem rapidně nahoru. Rytíři se momentálně vezou na vítězné vlně, když v posledních čtyřech zápasech nenašli přemožitele. Nejprve si poradili s Víkovicemi (4:1), pak přišla na řadu Sparta (4:3 ), Pardubice (6:3) a v pátečním utkání i nováček z Chomutova (3:1).


HC MOUNTFIELD – Rytíři Kladno
neděle 30.9.
17:00
Budvar aréna


Zaostřeno: Hvězdy z NHL

Žádný jiný extraligový tým snad momentálně nepřitahuje větší pozornost než právě kladenští Rytíři. A není se čemu divit, v jedné chvíli totiž na ledě můžete vidět pět největších opor české reprezentace a jedny z nejlepších hráčů na světě. A nutno dodat, že i samotní hráči si návrat do české extraligy užívají. V pěti odehraných zápase stačil Tomáš Plekanec ovládnout kanadské bodování soutěže (6+6) a Jaromír Jágr (2+8) s Jiřím Tlustým (5+4) nezůstali o moc pozadu. Zadní řady navíc vyztužili Tomáš Kaberle s Markem Židlickým, kteří patří k tomu nejlepšímu co v obraně můžete mít.

Jaromír Jágr

Jeden z nejlepších hokejistů světa začal svou kariéru na Kladně, odkud v sezoně 90/91 putoval za „velkou louži“. Jeho první a nejúspěšnější štací byl Pittsburgh Penguins, kde odehrál celých 11 sezon a dvakrát zvedl nad hlavu trofej nejcennější – slavný Stanley Cup. Další úspěšné sezony odehrál v dresu Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers a v následujícím ročníku měl hájit barvy Dallas Stars. V NHL odehrál celých 1346 utkání ve kterých si připsal 1653 kanadských bodů za 665 branek a 998 asistencí. Je pětinásobným držitelem Art Ross Trophy (vítěz kanadského bodování NHL), trojnásobným držitelem Lester B. Pearson Award (nejužitečnější hráč ligy dle hlasování hráčů – NHL), desetinásobným držitelem Zlaté hokejky (nejlepší český hokejista), držitelem Hart Memorial Trophy (nejužitečnější hráč ligy – NHL) a dokonce držitelem medaile Za zásluhy o stát udělované prezidentem republiky. Rozhovor s Jaromírem Jágrem z cyklu Hvězdy doma a některé jeho branky si můžete prohlédnout zde a zde


Že Jaromíru Jágrovi není cizí ani smysl pro humor, ukázal ve svých rozhovorech již mnohokrát. Jeho typická nadsázka nechybí ani v několika reklamních spotech, kterým propůjčil svoji tvář.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Žádný zázrak se bohužel nekoná. Ruku Jakuba Kováře stále zdobí sádra a s tou se chytá těžko. Mezi tyče se tedy postaví jeden z dvojice Sáblík - Kantor. Oba už ale ukázali, že svůj tým dokáží podržet a není se tedy čeho bát. Marodka se na štěstí již dále nerozšířila a ze hry jsou tak stále pouze Mikuš, Květoň a již zmiňovaný Kovář. Tomáš Mertl už naskočil do zápasu v Brně a bude připraven i v neděli. Stejně tak jako Radek Martínek, který se poprvé od poslední výluky představí před domácím publikem.

Perličky zápasu

Vyprodaná Budvar aréna
Českobudějovický hokejový stánek bude v letošní sezoně poprvé vyprodaný, což slibuje výbornou atmosféru zápasu.

Vítězná série Kladna
Kladenští v posledních čtyřech zápasech dokázali pokaždé bodovat za plný počet. Podaří se domácím zarazit jejich nadvládu?

Exbudějovický Chábera v brance
Mezi kladenskými tyčemi kraluje exbudějovický Jan Chábera, který se proti svému bývalému zaměstnavateli bude jistě snažit vytáhnout. Budějovický dres zase obléká bývalý Rytíř Tomáš Knotek, který svým spoluhráčům také nebude chtít dát nic zadarmo.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

13. kolo Kladno - HC MOUNTFIELD 1:3
26. kolo HC MOUNTFIELD - Kladno 5:2
39. kolo Kladno - HC MOUNTFIELD 3:1
52. kolo HC MOUNTFIELD - Kladno 2:1

Sestavy z posledního zápasu

HC MOUNTFIELD: Sáblík (od 47.Kantor) - Ptáček, Kolarz, Martínek, Vráblík, Frühauf, Vydarený, Jank - Šimánek (C), Kotalík, Dej - Rousek, Kašpařík, Podlešák - Švíhálek, Červený, Marek - Suja, Soudek, Knotek .

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, L. Procházka, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler.

Statistiky

7. kolo
HC MOUNTFIELD


Rytíři Kladno
8.
Umístění v tabulce
3.
6 / 3 - 0 - 0 - 3
14:18 / 9
Statistiky v sezoně
(základní část)
7 / 4 - 0 - 1 - 2
21:16 / 13
Langhammer, Kotalík, Šimánek 4
Nejproduktivnější hráč v sezoně
Tomáš Plekanec 12
Jiří Šimánek (3)
Nejlepší střelec v sezoně
Tomáš Plekanec (6)
Kotalík, Langhammer (3)
Nejlepší nahrávač v sezoně
Jaromír Jágr (8)
Peter Frühauf 2 (2+0)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Marek Židlický 4 (0+4)
Rastislav Dej (+3)
Rudolf Červený (-5)
+/- bodování v sezoně
Jaromír Jágr (+8)
Patera, Procházka L., Kuchler (-1)
Martin Podlešák (27)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Židlický, Majeský, Kuchler (10)
Jakub Kovář 94,92% - 1,50
Pavel Kantor 90,41% - 3,18
Lukáš Sáblík 88,14% - 3,93
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Jan Chábera 92,76% - 2,26

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...