ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.01.2014, Redakce

Motor ulovil kreativního útočníka, přichází Rok Pajič

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Šikovný centr s citem pro přihrávku, to je nedostatkové zboží, které ČEZ Motor dlouho hledal. A podařilo se! Z rakouské ligy EBEL přichází slovinský reprezentant Rok Pajič, který v Česku působil dlouhá léta hlavně v Liberci a v Ústí nad Labem. "Manželka je z Čech a s rodinou tu žijeme, takže jsem návrat přivítal. Věřím, že s Motorem najedeme na vítěznou vlnu," vyprávěl sympatický Slovinec parádní češtinou.
Tři světové šampionáty a další dva v nižší divizi, k tomu úspěšná olympijská kvalifikace, to je vizitka Roka Pajiče v dresu slovinské reprezentace. Na olympiádu do Soči ale nominován nebyl. "Zkraje sezony jsem neměl angažmá a rozehrával jsem se ve Velké Británii, pak vyšel přestup do EBEL, kde jsem za Bolzano odehrál 7 zápasů a nasbíral 6 bodů. Ale měl jsem smlouvu jen na měsíční zkoušku a reprezentační trenér Kopitar se asi bál, že bych pak nemusel nastupovat a nebyl bych na olympiádu rozehraný," vysvětluje Pajič, proč ho minula pozvánka na letošní hokejový vrchol. Nakonec v Bolzanu opravdu skončil, naskytla se totiž možnost vrátit se "domů", tedy do Česka. V Motoru podepsal osmadvacetiletý útočník smlouvu zatím do konce sezony.

Pajiče kdysi v sedmnácti letech ve Slovinsku objevil dlouholetý českobudějovický trenér Václav Červený a doporučil ho do Písku. Odtud pak putoval do Liberce, kde svou kariéru rozvinul. Nastupoval střídavě v extralize a 1. lize, zkušenosti s touto soutěží má tedy bohaté. "Vím, do čeho jdu a těším se na to. Je tady vynikající zázemí a slyšel jsem, že tu máte skvělé fanoušky, na to se moc těším," usmívá se Pajič. Poprvé nastoupí už ve středu 15. ledna v Havlíčkově Brodě.
Sociální sítě

#PREVIEW: 59. kolo @HCPoruba Zítra jedeme naposledy v základní části na venkovní utkání, hrát budeme na ledě Poruby....

18. narozeniny dnes slaví útočník Motoru Matouš Hrubec. Přejeme všechno nejlepší! ??????

Kanadský útočník Vincent Dunn v Motoru končí. Jeho angažmá výrazně ovlivnilo zranění ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

75. narozeniny slaví bývalý útočník Motoru Petr Podlaha. V ČB 7 sezon, cca 170 zápasů, 70 gólů. Člen postupového týmu 1968 a...

×
×
Dnes v 16:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 16:00 | Jun.
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Dynamo Pardubice
×
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
ČEZ Motor Č. Budějovice