28.01.2014, Michal Heřman

Série bez gólu trvá sedm třetin. Je čas ji ukončit s Berounem

České Budějovice - První hokejová liga má před sebou v rychlém sledu další hrací kolo. Ve středu přijede na jih Čech Beroun, kterému to na kluzištích soupeřů nejde. ČEZ Motor České Budějovice se pokusí odčinit špatné výkony z uplynulých dvou domácích zápasů. V případě výhry může jít tabulkou nahoru. Utkání začíná v 17:30, vstupenky lze zakoupit ON-LINE.

O soupeři: Medvědi Beroun 1933

Založen: 1933
Stadion: Zimní stadion Beroun (kapacita 2272 diváků)

Sestava z posledního zápasu

Cikánek – Kolář, Kužel, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Sklenička – Strnad, Hrdel, Vrdlovec – Třetina, Babka, Petruška – A. Půlpán, Kubeš (C), Markulinec – Bušek, Stromko, Koudela.

Hokejisté Berouna měli vstup do sezony doslova z říše snů. V úvodních sedmi kolech totiž všechny zápasy vyhráli a celá liga se divila, kdo že je to na špici tabulky. Famózní sérii tehdy nezastavila ani Mladá Boleslav či Olomouc. V osmém kole ale Beroun poprvé padl, když doma prohrál s Třebíčí 1:3. Od tohoto zápasu se začala situace vyvíjet zcela opačně. V následujících dvaceti kolech dokázali Medvědi vyhrát za tři body jen dvakrát, a to zákonitě znamenalo pád tabulkou dolů.

Aktuální situace Berouna je taková, že je na 11. místě se ztrátou devíti bodů na play-off a náskokem čtyř bodů na českobudějovický Motor. Medvědi mají za sebou dva těžké zápasy s Mladou Boleslaví a Olomoucí, která na ledě Berouna vyhrála jednoznačně 4:0. Rozdílný byl zápas v Mladé Boleslavi, kde Medvědi dokázali překvapit a vybojovat bod za prohru v prodloužení 3:4.

Zaostřeno na: Venkovní zápasy Berouna

Zajímavostí berounského týmu je bilance z venkovních zápasů. Medvědi totiž dokázali na ledě soupeře naposledy vyhrát za tři body 30. září, kdy to odnesl Havlíčkův Brod. Od té doby si připsali body jen za jedno vítězství na samostatné nájezdy a tři prohry v prodloužení.

Trenér srandista ...

... 16. prosince hrál Beroun v Havlíčkově Brodě a odjel s přídělem 2:9. Na pozápasové tiskové konferenci ale trenér Berouna nezuřil a ani nemluvil zklamaně. Ba naopak. Celou situaci vzal s „humorem“ a v místě svého bývalého působiště překvapil nejen zajímavým hodnocením, ale i následným vánočním gestem. Podívejte se na video.

45. kolo: ČEZ Motor České Budějovice - Medvědi Beroun 1933

středa 29. 1. 2014, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Českobudějovický tým má bohužel v posledních domácích zápasech špatnou bilanci a tu chce rozhodně vylepšit. Šanci na to má velkou. Jak již bylo zmíněno, tak Berounu se na ledě soupeřů nedaří a domácí budou navíc hnáni dvěma motory. Tím prvním bude chuť po gólu - Jihočeši nedali v Budvar aréně branku již přes sedm třetin. A druhým motorem budou opět skvělí fanoušci, kteří v průměru návštěvnosti vévodí celé lize!

Soupiska českobudějovického týmu pro zápas s Berounem bude mít dvě změny, o kterých mluví trenér Petr Rosol: "Do zápasu zasáhne i Luboš Rob, který byl uplynulé dny šetřen pro juniorku. Naopak mimo hru je kvůli zranění Lukáš Kříž."

Kůdela – Novák, Kříž, Platil, Chmelíř, Kasík, Vráblík – Kotalík, Pajič, Boháč – R. Pšurný, Šperger, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kňazev, Přibyl, Ferebauer.