MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.04.2014, Lukáš Dvořák

Nejlepší hráč sezóny 2013/2014 - David Kuchejda

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Z pěti hráčů měli fanoušci na výběr ve volbě nejlepšího hráče Motoru v uplynulé sezóně. Hynek Kůdela, Lukáš Chmelíř, Luboš Rob, Aleš Kotalík a David Kuchejda soupeřili o přízeň za své výkony a dlouho se zdálo, že se potvrdí předpoklady, které pasovaly do role favorita kapitána českobudějovického celku. Jenže ty nakonec vzaly za své a zdrcujícím finišem anketu ovládl David Kuchejda, jenž jako první v historii převzal skleněný puk s logem klubu, který mu symbolicky předali jihočeští fandové.

Neúnavný dříč, obětavý hráč, bojovník a hokejista, který pro svůj tým nechá na ledě duši. Je jen málo takových, jenž odvedou svůj výkon na sto deset procent a stále mají dostatek sil na rozdávání. A v kádru Motoru to byl během sezóny právě šestadvacetiletý forvard, který i při svém dalším angažmá na jihu Čech nosil číslo šedesát devět. Navrátilec do českobudějovického dresu se neustále dral za pukem, nevypustil ani jeden souboj a všem fanouškům v uplynulém ročníku předváděl, že je pro něj čest nosit dres s novým logem.

Svůj hlas v anketě poskytlo téměř devět set fanoušků. Vítěz získal více než polovinu všech hlasů. Přesně 469 lidí zvolilo Davida Kuchejdu, což v konečném součtu znamenalo výhru s 53% úspěšností. Druhý Aleš Kotalík získal 240 hlasů (27 %), bronzový mladíček Luboš Rob jich měl 136 (15 %). Bramborovou medailí ocenili českobudějovičtí příznivci Lukáše Chmelíře, který získal 36 hlasů (4 %) a nejlepší pětici uzavřel brankář Hynek Kůdela, jenž byl zvolen třináctkrát (1 %).

Na korunovaci krále nemohla být v Budvar Aréně lepší atmosféra. Závěrečné utkání, které už neřešilo postavení v play-out skupině, dopadlo pro domácí hokejisty nejlépe v celé sezóně. Berounu, jenž byl smířený se svou barážovou účastí, nastříleli hokejisté Motoru deset branek, tedy nejvíce v sezóně a prakticky od druhé třetiny se více než pět tisíc diváků bavilo skvělým představením na ledě, ale i mimo něj. Stadionem obíhala mexická vlna, do pokřiků se zapojovali všichni přítomní a naplno se loučili se sezónou.

Se závěrečnou sirénou nejprve Jan Platil splnil svůj slib a užil si děkovačku přímo v kotli, pak již na ledovou plochu zamířili všichni v klubovém oblečení, aby svým hrdinům osobně poděkovali za odvedenou práci. Přibližně tisíc fanoušků reprezentoval při předávání ceny šéf fanklubu Pavel "Pajky" Vágner, z jehož rukou putovala skleněná trofej k Davidu Kuchejdovi. Tomu následně pogratuloval i jeho otec, od kterého získal útočník, který včetně play-out získal dvaatřicet bodů (13+19), vítězný doutník. Všem bylo jasné, že takové ocenění rodák z Opavy na konci ročníku rozhodně nečekal.

Přiznal to nejenom v bezprostřední reakci, ale i v pozápasovém rozhovoru pro klubovou televizi. Jak sám řekl, jde o jeho nejvyšší individuální trofej, které si nesmírně cení. Ne nadarmo byl právě Kuchejda prvním podepsaným hráčem do nové sezóny, navíc s dvouletým kontraktem, což znamená, že se i v dalším roce bude prohánět na prvoligových kolbištích v barvách Českých Budějovic. A není snad nikdo, kdo by jej tady viděl nerad, protože takových hokejových válečníků je čím dál méně.

Sociální sítě

50. narozeniny slaví @JaroslavModry. V ČB 5 sezon, 109 zápasů (7+17). Člen postupového týmu 1992. V NHL a SC 13 sezon, 753 zápasů...

Dnes nastoupíme v této sestavě. Jaký tipujete výsledek utkání? #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej

Dneska hraje Motor, takže vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Pavlem Novákem, vyrovnanou bilanci se soupeřem i zajímavosti...

Obránce Karel Plášil je nejvytíženějším mužem sestavy trenéra Václava Prospala. V průměru tráví na ledě 21 minut a 8 vteřin, v...