14.09.2014, Pavel Mádl

CEB - HBR 3:1 - Jihočeši slaví první vítězství v sezoně

ČESKÉ BUDĚJOVICE - ČEZ Motor věděl, že by další zaváhání už bylo trestuhodné. Na led Budvar Arény zavítali Rebelové z Havlíčkova Brodu. Jihočechům se zejména povedla první třetina, kterou vyhráli 2:0. Budějovičtí už si zápas pohlídali a zvítězili poprvé v sezoně v poměru 3:1. K první výhře přispěl útočník Daniel Boháč, který zaznamenal jednu branku a asistenci.

Jihočeši do utkání nasadili veliké tempo. Už po dvaceti vteřinách musel hostující Svoboda zasahovat. Zanedlouho dokázali zahrozit také hosté, ale střelu Lukáše Endála dokázal Bláha zneškodnit. V páté minutě se domácí fanoušci dočkali. Hybridní zakázané uvolnění ukázalo svoji výhodu. Kotouče se zmocnili hosté, ale za brankou o něj přišli. Puk vybojoval Martin Heřman, přihrál Danielu Boháčovi, který zpoza brány o brusle Romana Milníka protlačil puk za záda brankáře Svobody – 1:0. Budějovičtí po první vstřelené brance byli při chuti a dále ostřelovali klec hostujícího gólmana. V jedenácté minutě Jihočeši navýšili svůj náskok. Tomáš Nouza poslal kotouč na Josefa Straku, českobudějovický kapitán naznačil střelu, položil si Svobodu a síť v havlíčkobrodské bráně se rozvlnila podruhé. Budějovičtí se prosadili při vlastním oslabení – 2:0. O pár minut později musel budějovický gólman předvést své schopnosti a chytit střelu hostujícího Kňazeva, který minulou sezonu nastoupil párkrát v dresu Motoru. Necelou minutu před zazněním sirény Růžičkův střelecký pokus skončil na tyči. Do kabiny Jihočeši odcházeli spokojení. Po první části vedli 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Havlíčkobrodští. Po dvaceti osmi vteřinách Bláha inkasoval z hole Lukáše Endála, který se nejrychleji vzpamatoval a dorazil puk za českobudějovického gólmana – 2:1. Ihned po vstřeleném gólu se hosté dostali do oslabení, Jihočeši však početní výhodu nevyužili. Domácí už ve druhé třetině havlíčkobrodské rebely k ničemu nepustili. Naopak domácí, zejména Daniel Boháč a Luboš Rob, prověřili hostujícího Svobodu, ale branku nevstřelili. Po druhé části svítilo na časomíře skóre 2:1.

Ve třetí třetině si Motor definitivně pojistil své vítězství. Ve čtyřicáté třetí minutě Budějovičtí využili přesilovou hru. Po nahození kotouče se ve velkém závaru nejrychleji zorientoval slovinský útočník Rok Pajič a podtrhl tak gólový účet utkání – 3:1. Ovšem posledních deset minut zápasu se hrálo převážně v obranném pásmu Jihočechů. Jihočeská obrana však skvěle pracovala a skórovat Havlíčkovu Brodu už nedovolila. Hostům tedy zbyla jediná karta. Hostující Svoboda opustil bránu a hosté hráli v šesti. Jihočechům se čtvrtá branka v utkání už vstřelit nepodařila.

České Budějovice tedy mohou slavit první vítězství v sezoně a připisují si veledůležité tři body.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Začali jsme výborně, dali dva góly, tyčku, prostě jsme soupeře do ničeho nepustili. Pak ale hosté vstřelili kontaktní gól, my jsme znervózněli a zápas se naprosto vyrovnal. Díky jistému brankáři Bláhovi jsme uhráli pro nás velice důležité tři body. I když s výkonem od druhé třetiny nejsem spokojený, dneska šlo hlavně o ty branky.“

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Už několikátý zápas je v našem podání úplně stejný, když podceníme určité situace, které rozhodnou. Ve druhé třetině jsme se vrátili do hry a zbytek zápasu byl vyrovnaný, ale zkušenost domácích rozhodla o tom, komu budou patřit všechny body.“