ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.09.2014, Miroslav Mayer

Mládež: Juniorka hostí doma lídra tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mládežnické soutěže už nabraly svoje obvyklé vysoké tempo a pokračují o dalším víkendu. Zdá se, že i letos bude pozornost soustředěná na juniorku, která se opět krčí u dna tabulky a potřebuje každý bod. Starší dorost vyhrál dva zápasy za sebou a zdá se, že chytil dobrou formu. Mladší dorosty jsou chloubou budějovické mládeže. A tým se rozjížděl pomaleji, ale už má potřebné obrátky a B tým je zatím stoprocentní. B tým má tento týden volno.

Juniorka

Zdá se, že i šestou sezónu po sobě bude juniorka bojovat o udržení v soutěži a o vyšších pozicích si bude jen snít. Tři body po sedmi zápasech je bídná vizitka. Doma navíc jen jeden bod a utkání ztracené v poslední třetině. Na to všechno musí tým zapomenout a soustředit se na další souboje. V pátek totiž přijede Slavia Praha. Ta je na tom ještě hůře než Jihočeši, když má jen jeden bod. V případě vítězství Budějovičtí poodskočí svému soupeři o pět bodů. Slavia dala venku dokonce jen dvě branky a tak jsou šance na body slušné. Pražané minulý týden vybojovali bod za porážku 2:3p doma s Libercem a pak doma podlehli Mladé Boleslavi 2:3. Zápas se odehraje v pátek od 18.00 v Budvar aréně.

Ovšem hned v sobotu to bude o něčem jiném. Přijede suverénní lídr tabulky Sparta Praha. Sparta totiž z devíti zápasů jen jednou prohrála a má nejlepší útok juniorské extraligy. To bude pro Jihočechy hodně tvrdý oříšek, který budou muset rozlousknout. Pražané v pátek vyhráli doma nad Mladou Boleslaví 4:2 a podlehli doma Liberci 2:6. Takže není to neporazitelný tým. Těžký zápas juniorky začíná v sobotu od 12.30 v Budvar aréně.

Starší dorost

Dorostenci v úterý předehrávali zápas v Jihlavě a tak mají na odpočinek méně času, než jsou zvyklý. Přesto by to nemělo výrazně ovlivnit jejich výkon. neboť vítězství je ten nejlepší dopink. V pátek totiž jedou do města aut Mladé Boleslavi. Bruslaři odehráli čtyři zápasy a na kontě mají jen tři body, ale ty vybojovali na svém ledě. V pátek vyhrála v Mladé Boleslavi Sparta vysoko 12:1 a další nášup pak Bruslaři schytali v Jihlavě a to 8:2. Jihočeši mají rozhodně silnější kádr a měli by přivést domů tři body do tabulky.

Druhý den se pak dorostenci představí doma a přivítají Pardubice. Východočeši sehráli jen dva zápasy a mají plný počet bodů. Vyhráli i svůj jediný zápas venku a to hned v prvním kole, když vyhráli 2:0 v Jihlavě. Minulý víkend měli Pardubičtí své zápasy odloženy a tak by mohli být čerstvější. Přesto domácí prostředí velí Jihočechům vítězit a budovat si pozici v tabulce pro postup do play-off. Zápas se odehraje v sobotu od 12.30 na druhé ledové ploše.

Mladší dorost A

Extraligový tým se rozjížděl pomaleji, ale zdá se, že už nabral tempo a bude vítězit. Tento týden má na programu jen jeden zápas a to v Mladé Boleslavi. Bruslaři mají na kontě šest bodů ze čtyř zápasů, což dává padesáti procentní úspěšnost. Ovšem doma hráli Středočeši jen jednou a prohráli. V posledním kole vyhráli Bruslaři 3:1 ve Žďáru nad Sázavou. Jihočechům tedy nestojí v cestě za body žádný obr a tak se mohlo zadařit a přivést domů tři body.

Sociální sítě

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...