ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.09.2014, Miroslav Mayer

Mládež: Juniorka hostí doma lídra tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mládežnické soutěže už nabraly svoje obvyklé vysoké tempo a pokračují o dalším víkendu. Zdá se, že i letos bude pozornost soustředěná na juniorku, která se opět krčí u dna tabulky a potřebuje každý bod. Starší dorost vyhrál dva zápasy za sebou a zdá se, že chytil dobrou formu. Mladší dorosty jsou chloubou budějovické mládeže. A tým se rozjížděl pomaleji, ale už má potřebné obrátky a B tým je zatím stoprocentní. B tým má tento týden volno.

Juniorka

Zdá se, že i šestou sezónu po sobě bude juniorka bojovat o udržení v soutěži a o vyšších pozicích si bude jen snít. Tři body po sedmi zápasech je bídná vizitka. Doma navíc jen jeden bod a utkání ztracené v poslední třetině. Na to všechno musí tým zapomenout a soustředit se na další souboje. V pátek totiž přijede Slavia Praha. Ta je na tom ještě hůře než Jihočeši, když má jen jeden bod. V případě vítězství Budějovičtí poodskočí svému soupeři o pět bodů. Slavia dala venku dokonce jen dvě branky a tak jsou šance na body slušné. Pražané minulý týden vybojovali bod za porážku 2:3p doma s Libercem a pak doma podlehli Mladé Boleslavi 2:3. Zápas se odehraje v pátek od 18.00 v Budvar aréně.

Ovšem hned v sobotu to bude o něčem jiném. Přijede suverénní lídr tabulky Sparta Praha. Sparta totiž z devíti zápasů jen jednou prohrála a má nejlepší útok juniorské extraligy. To bude pro Jihočechy hodně tvrdý oříšek, který budou muset rozlousknout. Pražané v pátek vyhráli doma nad Mladou Boleslaví 4:2 a podlehli doma Liberci 2:6. Takže není to neporazitelný tým. Těžký zápas juniorky začíná v sobotu od 12.30 v Budvar aréně.

Starší dorost

Dorostenci v úterý předehrávali zápas v Jihlavě a tak mají na odpočinek méně času, než jsou zvyklý. Přesto by to nemělo výrazně ovlivnit jejich výkon. neboť vítězství je ten nejlepší dopink. V pátek totiž jedou do města aut Mladé Boleslavi. Bruslaři odehráli čtyři zápasy a na kontě mají jen tři body, ale ty vybojovali na svém ledě. V pátek vyhrála v Mladé Boleslavi Sparta vysoko 12:1 a další nášup pak Bruslaři schytali v Jihlavě a to 8:2. Jihočeši mají rozhodně silnější kádr a měli by přivést domů tři body do tabulky.

Druhý den se pak dorostenci představí doma a přivítají Pardubice. Východočeši sehráli jen dva zápasy a mají plný počet bodů. Vyhráli i svůj jediný zápas venku a to hned v prvním kole, když vyhráli 2:0 v Jihlavě. Minulý víkend měli Pardubičtí své zápasy odloženy a tak by mohli být čerstvější. Přesto domácí prostředí velí Jihočechům vítězit a budovat si pozici v tabulce pro postup do play-off. Zápas se odehraje v sobotu od 12.30 na druhé ledové ploše.

Mladší dorost A

Extraligový tým se rozjížděl pomaleji, ale zdá se, že už nabral tempo a bude vítězit. Tento týden má na programu jen jeden zápas a to v Mladé Boleslavi. Bruslaři mají na kontě šest bodů ze čtyř zápasů, což dává padesáti procentní úspěšnost. Ovšem doma hráli Středočeši jen jednou a prohráli. V posledním kole vyhráli Bruslaři 3:1 ve Žďáru nad Sázavou. Jihočechům tedy nestojí v cestě za body žádný obr a tak se mohlo zadařit a přivést domů tři body.

Sociální sítě

POZOR, POZOR! Vzhledem ke kolizi fotbalového utkání Dynama se Spartou se duel Motoru s Benátkami nad Jizerou odehraje až ve...

Tak tohle je prostě paráda! ?????? Motor totiž nasázel dva góly už během prvních dvaceti sedmi vteřin, nakonec se trefil celkem...

Vítězná sestava se nemění! Zahájíme druhou čtvrtinu výhrou? #hcmotor #dnesnisestava #TREvCEB

Vítězná sestava se nemění! Zahájíme druhou čtvrtinu výhrou? #hcmotor #dnesnisestava #TREvCEB