ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.09.2014, Jakub Musil, Lukáš Dvořák

Motor potřebuje bodovat. Most už ale není, co býval

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Málokdo by před začátkem sezóny hádal, že právě utkání s Mostem bude pro další chod klubu tak důležité. Po nevydařeném zápase v Kadani totiž vedení vyhlásilo, že prozatím sice za týmem stojí, ale případné další nezdary by to mohly změnit. Je tedy jisté, že v utkání s Mostem budou chtít budějovičtí hokejisté tyto prognózy odvrátit. Nenechte si tento zápas ujít a přijďte i se svými dětmi. Klub pro ně totiž už od 13 hodin připravil před Budvar arénou zábavný program, na kterém se objeví i Roman Turek a Luboš Rob. Samotný zápas začíná v 15 hodin a děti do 12 let na něj mají vstup zdarma (pokud si nenajdou volné místo jinde, mají rezervovanou tribunu C1). Partnerem akce je ČEVAK.

O soupeři: SK Kadaň

Založen: 1946
Stadion: Zimní stadion Most (kapacita 2 646 diváků)
Webové stránky klubu: www.hcmost.cz
Umístění v poslední sezóně: 14. místo po ZČ, 6. místo ve skupině o udržení
Hlavní trenér: Václav Baďouček


Klub, který byl v uplynulé sezóně těžkým prvoligovým otloukánkem, rozhodně nemá ani v novém ročníku nějaké přehnané ambice. A to přesto, že sestava HC Most, který je farmou současného extraligového překvapení z Litvínova, doznala zajímavých a překvapivých změn. Podle prvních kol je však jedno jisté. Ze severozápadu Čech se budou vozit body daleko hůře než dřív. Sezóna 2013/2014 ale opravdu není k chlubení. Most se jako jediný ze čtrnáctky týmů přehoupl přes dvě stě inkasovaných branek, což na závěr základní části nemohlo znamenat nic jiného než poslední místo. S jednadvacetibodovou ztrátou na předposlední Beroun bylo také všem jasné, že se boji o prvoligovou příslušnost půjde vyhnout jen stěží. Propast mezi Medvědy a Mostem se navíc během následného play-out ještě navýšila. V baráži se však situace úplně obrátila a v hornickém městě se druhá nejvyšší soutěž hraje dál.

Své nejproduktivnější hráče si Most dokázal v letním období udržet, nejcitelnější změnou je tak určitě odchod brankáře Miroslava Hanuljaka, jenž má v prvních zápasech těžkou řeholi, když pendluje mezi Kadaní a Chomutovem. Na soupisce už také nefiguruje obránce Martin Tůma, který se v týmu pokoušel o restart své hráčské kariéry. Trenér Václav Baďouček naopak může být spokojený s tím, jak jeho celek posílil, především pak v útoku. Velmi zkušeným hráčem je dvaačtyřicetiletý Jan Alinč, jenž byl se svými dvaceti pěti body nechtěný v Ústí nad Labem. Do Mostu se také vrátili dva místní rodáci. Od nové sezóny válí za jeho barvy Vojtěch Kubinčák z Chomutova a Tomáš Divíšek, se kterým nepočítala pražská Sparta.

Poslední zápas našeho soupeře:

HC Most - HC AZ Havířov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky Mostu: 2. Gerhát (Smolka, Divíšek), 33. Charousek (Nedrda, Tauš), 49. Kubinčák (Petruška, Alinč), 56. Slavíček (Nedrda, Grin).
Sestava Mostu: Soukup – Kousalík, Grin, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Gerhát, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Alinč, Petruška – Nedrda, Slavíček, Tauš – Jurčík, Šrámek, Písařík.

6. kolo:
ČEZ Motor České Budějovice – HC Most

sobota 27. 9. 2014, 15:00
Budvar aréna

Z tábora Motoru

„Už jsme opravdu potřebovali vyhrát. Jsme rádi, že se to povedlo zrovna s takovým soupeřem, jako je Kladno,“ říkal po minulém domácím zápase Michal Švihálek. No jo, jenže ono by nebylo špatné vítězit i nad horšími soupeři, než je Kladno. A to se budějovickým hokejistům na začátku nové soutěže bohužel příliš nedaří. Poslední prohra v Kadani už rozhýbala i vedení klubu, které cítí ke svým fanouškům odpovědnost a dosavadním výsledkům chce udělat přítrž. .

K radikálním krokům se ale prozatím nechystá. „Nechceme dělat ukvapená rozhodnutí, časté výměny trenérů nikdy nevěstí nic dobrého a ne vždy vedou ke zlepšení situace, my chceme řídit klub s dlouhodobou koncepcí,“ vysvětlil generální manažer Stanislav Bednařík. Zároveň ale upozorňuje, že v případě dalších nezdarů by mohlo dojít k výrazným změnám. A to jak v hráčském, tak realizačním týmu. V zápase s Mostem se tak celý tým bude snažit, aby k těmto krokům nedošlo.

Sestava Motoru z posledního zápasu

Bláha ( Kůdela ) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Marek, Švec, Trummer.


Statistiky

Sociální sítě

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...

Včera uplynulo 90 let od narození Jaromíra Büntera. V ČB 2 sezony, kolem 45 zápasů, 10 gólů. Za @narodnitym 11 zápasů, 1 gól....