ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.09.2015, Jaroslav Pešek

Ve svátek na Motor. Přijede Třebíč

České Budějovice: Pondělní podvečer v Budvar aréně nabídne bitvu lídra WSM ligy s týmem, který aktuálně drží desáté místo. Vedoucí Motor přivítá Horáckou Slavii Třebíč, která letos ještě na venkovním ledě ani jednou nebodovala naplno. Utkání začíná v 17:30!

O soupeři – SK Horácká Slavia Třebíč

V posledních třech ročnících druhé nejvyšší české soutěže se Třebíč vždy dokázala probojovat až do semifinále. Velký podíl na tom vždy měli hráči, kteří na Vysočině hráli v rámci střídavých startů. Ani letos pravděpodobně nebude situace v Horácké Slavii jiná a výkony jistě budou často přímo úměrné tomu, kolik hráčů bude v Třebíči zrovna takříkajíc na návštěvě.

V posledním vzájemném zápase Jihočeši svého soupeře přehráli v rámci Regionálního poháru 6:3.

V posledním utkání podlehla Třebíč nepříjemné Kadani 0:1. V tomto zápase hájil branku Horácké Slavie mladý kmenový brankář Komety Brno Lukáš Klimeš, který inkasoval pouze jednou z hole Jakuba Chrpy. Třebíč nevstřelila branku, a to i přes to, že její dres oblékli hráči jako Tomáš Svoboda, Peter Zuzin nebo Matěj Pekr.

7. kolo: KADAŇ - TŘEBÍČ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky:  32. Chrpa (Hejcman).

Sestava:Klimeš (Vejmelka) – Malena, Bičík, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat, Dolníček, Dočekal – Švec, Polodna, Pekr – Zuzin, Psota, Svoboda – Kusko, Zohorna, Mrázek – Wasserbauer

Zaostřeno: Jak dlouho zůstane Tomáš Svoboda

Pro Tomáše Svobodu bylo zařazení na farmu před sezónou jistě velkým zklamáním. Dle svých vyjádření ale nechtěl předem nic vzdát a chtěl se pokusit vybojovat si zpět své místo v brněnské Kometě. Zároveň ale odmítl scénář, který by znamenal jeho setrvání v Třebíči na celou sezónu. V rozhovoru pro brněnský deník prohlásil: "Pokud situace přetrvá třeba do října, zkusím něco udělat. Určitě neplánuji odehrát celou sezonu v Třebíči."

Pokud si chce někdejší reprezentant vybojovat místo v extraligovém kádru, měl by přidat na obrátkách. Zatím se mu totiž nedaří. Odehrál šest zápasů a bodoval pouze dvakrát (0+2).


8. kolo

ČEZ Motor České Budějovice
-
SK Horácká Slavia Třebíč

pondělí 28.9. 2015, 17:30
Budvar aréna (kapacita 6461 míst)

Momenty WSM Ligy: V Jihlavě roste hvězda, Prostějov se loučil s legendou

Kdo je ve formě?

Individualitám se zatím v dresu Třebíče příliš nedaří. Nejproduktivnějším hráčem je aktuálně Matěj Psota, který v sedmi zápasech získal 4 body (1+3). Nejlepším střelcem bílých hvězd je David Dolníček (3+0).  

Motor táhne známé komando zkázy. Formace Nouza - Straka - Heřman si opět získává respekt napříč WSM ligou. V posledním domácím zápase měla prsty ve všech třech brankách svého týmu a v posledním utkání na ledě Šumperka zařídila tato lajna dva ze tří gólů.

Martin Heřman je aktuálně nejproduktivnějším hráčem WSM ligy (6+6). Prosadí se i tentokrát?

Z tábora Motoru

Jihočeši si přičítají jedno vítězství za druhým. V posledních dvou zápasech se ale na tři body nadřeli více, než by si přáli. Nejprve je doma potrápila Kadaň a v sobotním zápase na ledě Šumperka rozhodlii svěřenci trenéra Rosola až v závěrečných minutách. Naštěstí se Motor může stále spolehnout na údernou druhou formaci, která je i letos tím, co vychyluje jazýček vah na stranu jihočeského klubu.

Věděli jste, že...

Třebíč po sedmi odehraných kolech vstřelila společně s Prostějovem nejméně branek (12)? Vzhledem k útočnému potenciálu bílých hvězd se ale dá očekávat zlepšení.  

Program 8. kola WSM ligy

Pondělí 28 .9. :
17:00 HC ZUBR Přerov - Hokej Šumperk 2003
17:30 ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč
17:30 HC Most - SK Kadaň
17:30 HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha
18:00 HC AZ Havířov 2010 - LHK Jestřábi Prostějov
18:00 HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou
18:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - Rytíři Kladno

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...