28.10.2015, Filip Kortus

Kapitán Straka se dvakrát prosadil a dovedl Motor pro tři body

Znovu byl lídrem celého mužstva a dvěma výstavními brankami pomohl svému týmu k vítězství 6:2 nad ústeckými Lvy. Kapitán Josef Straka byl po utkání maximálně spokojen a jediné, co ho mrzelo, bylo neudržení čistého konta pro Davida Gábu.

Dokázali jste navázat na vítězné utkání o první místo na Slavii a připsali si po výhře 6:2 další tři body. Panuje tedy naprostá spokojenost?
Samozřejmě. Máme tři body, přišlo hodně diváků, takže maximální spokojenost.

Rozhodlo o vývoji utkání první třetina, ve které měl soupeř více šancí, ale stav byl bezbrankový?
Rozhodlo, že David Gába nás v první třetině fantasticky podržel a nepropustil za svá záda jedinou branku. Kdybychom po první třetině prohrávali 0:3, nemohli bychom se divit. Nakonec nám to tam ve druhé třetině napadalo a soupeř to zabalil.

Stálo při vás v první třetině i trochu štěstíčko, když Petr Tenkrát netrefil úplně odkrytou klec?
Šanci Petra Tenkráta jsem neviděl, ale výsledek 6:2 mluví za vše.

O výsledku utkání jste rozhodli ve druhé třetině, kdy jste vstřelili hned čtyři branky?
Ano, ve druhé třetině jsme rozhodli o našem vítězství. Podařilo se nám vstřelit hned čtyři branky a vzadu nám skvěle chytal David Gába. Je velká škoda, že přišel o čisté konto.

V první třetině jste připravil Tomáši Nouzovi velkou možnost. Nevytýkal jste mu zpětně, že nestřílel z první?
Tomáš zřejmě čekal, že mi bude vracet puk. Obránci se stáhli se mnou, takže zůstal osamocen a nemohl mi to vrátit. Při jediné přesilovce v zápase už to vyřešil dobře a vstřelil branku.

Při vaší první brance jste obdržel krásnou přihrávku od Michala Švihálka. Byl jste na ni připraven?
Od Švihase jsem jí nečekal (smích). Ne, dal mi to krásně, já jsem pouze nastavil čepel.

Při druhé brance jste neměl komu přihrát, takže jste to vzal na sebe?
Přesně tak. Neměl jsem komu, takže jsem vypálil a padlo to tam.