30.08.2016, Michal Špírek

TAB–CEB 0:6 – Motor jednoznačným výsledkem potvrdil roli favorita

Budějovice měly soupeři co vracet, v loňském přátelském utkání mu podlehly. Tentokrát Tábor ale týmu z vyšší soutěže nestačil, Stavjaňovi svěřenci zvítězili jasně 6:0. Čisté konto vychytal David Gába, dvěma brankami se prosadil David Kuchejda. Období přípravných zápasů se chýlí ke konci, Motor má před sebou před startem soutěže už jen páteční střetnutí na ledě extraligové Mladé Boleslavi.

Motor nastoupil proti druholigovému klubu v plné sestavě, chyběly jen čerstvé posily Pavlin a Esposito. Už po dvou minutách hry poslal Budějovice do vedení Michal Chovan – 0:1. Útočník se prosadil střelou z mezikruží, táborský brankář měl zakrytý výhled. Do konce třetiny už Klestil ani Gába neinkasovali. Hostující gólman zasahoval proti jednomu z rychlých protiútoků Tábora, který vedl Seidl.

Tábor do druhého dějství vstoupil aktivně, Gába si ale počínal jistě. Pak přeřadil na vyšší rychlostní stupeň i Motor a Tábor rázem nestíhal. Ve 26. minutě Klestil vyrazil Škodův střelecký pokus, neuspěl ani Babka. Ve 28. minutě už se ovšem hosté radovali. Rok Pajič využil zaváhání defenzivy kohoutů a dorážkou z přečíslení skóroval – 0:2. A padesát vteřin nato se prosadil pohotovou střelou nejproduktivnější hráč přípravných zápasů Luboš Rob, kterému asistoval Květoň – 0:3. Na další změnu skóre se čekalo do času 35:36. Motor tehdy hrál svou třetí přesilovku v zápase a tentokrát ji proměnil v branku, když se trefil po osvědčené spolupráci s Heřmanem a Strakou Tomáš Nouza – 0:4. Gába si poté poradil s pokusy Kellnera a Kýhose, celkem v utkání zlikvidoval sedmnáct střel.

Motor byl pánem ledu i ve třetí třetině, Tábor se bránil s vypětím všech sil a před zraky 1785 diváků odolával až do 51. minuty. To se po Babkově přihrávce prosadil David Kuchejda – 0:5. Menší šarvátkou pak okořenili zápas Seidl s Květoněm. Poslední slovo si vzal budějovický útočník David Kuchejda, který využil nahrávky od Květoně a překonal Klestila šestou brankou Motoru. Konečné skóre se zastavilo na 0:6, Motor si proti druholigovému soupeři připsal první venkovní výhru v přípravném období.

Arpád Györi (asistent trenéra HC Tábor, pro hctabor.com): „První třetina byla z naší strany nejlepší. Dokázali jsme hrát aktivně, a přestože nás i v ní soupeř přestřílel a brzy šel do vedení, více vyložených šancí jsme si vytvořili my. Naopak druhá část nám nevyšla. Dostali jsme se hned v úvodu pod tlak, z toho pramenily naše hrubé chyby a inkasovali jsme dva góly, a ty zápas zlomily. Soupeř, který hrál na čtyři formace, byl i nadále aktivní a my jsme mu už jen hodně těžko vzdorovali. Můžeme litovat toho, že se nám nepodařilo dát gól, na druhé straně je třeba říct, že Tomáš Klestil v naší brance pochytal řadu dalších šancí soupeře. Máme problémy s obranou, dnes jsme zápas dohrávali bez Martina Havrana a Ondry Lišky, kteří jsou po zranění.“

Martin Štrba (asistent trenéra ČEZ Motor, pro hctabor.com): „Začátek zápasu byl pro nás hodně těžký. Tábor má kvalitní tým a pohybuje se ve druhé lize tradičně nahoře, vlastně skoro nejvýš. O přestávce jsme museli zvýšit hlas a důrazně klukům připomenout, aby si plnili to, co mají. Pak už se naše hra zlepšila, dali jsme dva góly, a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Dá se říct, že jsme spokojeni, jak jsem ho nakonec zvládli. Každopádně pro nás byl i tenhle další zápas užitečný.“

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....