24.02.2017, Jaroslav Pešek

Historie se opakuje. Motor se znovu po roce střetne ve čtvrtfinále play-off s Přerovem. Na tuto sérii pamatuje mnoho hráčů z aktuálních kádrů obou soupeřů. Jen jeden ale toto déja vu prožije v jiném dresu než loni – Vlastimil Dostálek.

Samozřejmě v době, kdy Motor neznal svého soupeře pro čtvrtfinále, si nikdo netroufl nahlas říct, na koho by nejraději narazil. Zdá se, ale že hráči přece jen nějaké preference měli. „Byly pro nás vlastně tři varianty - Přerov, Benátky nebo Frýdek. Nějak moc jsme se o tom nebavili, ale koho jsme asi nejvíc nechtěli, tak to byl Frýdek. Je nám jedno, koho jsme dostali, ale chceme přejít dál ,“ říká Vlastimil Dostálek.

Právě Dostálek je tím nepovolanějším k vyjádření se o soupeři. V dresu Zubrů totiž nastupoval ještě letos, tedy do té doby než v lednu přestoupil do budějovického Motoru. „Je to velice nepříjemný soupeř. Hrál jsem tam vlastně tři roky, tak vím, co to obnáší.“

Loni Motor proti Zubrům v základní části čtyřikrát padl, letos je situace obrácená. Přesto Přerov není radno podceňovat, jeho tým má totiž sílu. „Síla Přerova je v soudržnosti týmu, v bojovnosti ... nic nevypustí do konce. Nejtěžší bude zlomit je u nich doma. Bude to obrovsky těžké.“

Dostálkova čísla v loňském čtvrtfinále
Vlastimil Dostálek patřil loni k hlavním tahounům Přerova a platilo to i ve čtvrtfinálové sérii proti Motoru. Nastoupil do všech pěti zápasů, a to vždy v první lajně (v prvním zápase po boku Pšurného a Procházky, ve zbytku série pak Pšurného nahradil Sýkora). Během těchto pěti střetnutí si dokázal připsat čtyři body (3+1), přičemž všechny góly vstřelil v jediném zápase - v tom, ve kterém Zubři porazili Motor na budějovickém ledě 5:4 po prodloužení. Právě Dostálek utkání v 65. minutě rozhodl. Asistenci si připsal v posledním, tedy pátém zápase, ve kterém Motor nakonec uválčil výhru na nájezdy 6:5.