ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.04.2017, Tisková zpráva

První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu následující. Několik hráčů v Motoru pokračovat nebude, ale formace, která byla v baráži nejproduktivnější - Chovan - Pajič - Čermák, bude na jihu Čech hrát i nadále!
Sezona 2016-17 byla velice dlouhá, vždyť baráž se hrála ještě déle než finále Tipsport extraligy. Ihned poté, co bylo zřejmé, jak sezona dopadla, začala jednání o té následující. "Už během sezony jsme podepsali některé hráče, nebo jejich kontrakt byl víceletý. V Motoru mají platné smlouvy Kváča, Patera, Fillman, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Květoň, Dostálek a Šulek. Ihned po sezoně jsme si pak s trenéry a zbytkem vedení sedli a řešili budoucnost jednotlivých hokejistů. Některá jednání pokračují, ale jisté je, že v Motoru budou nadále působit i útočníci Michal Chovan, Rok Pajič a Miloslav Čermák," sdělil první novinky generální manažer Stanislav Bednařík.

Toto trio nasbíralo v sezoně dohromady 129 kanadských bodů a v baráži byla hlavní tíha jinak nevelké produktivity mužstva právě na jejich bedrech. Udržení těchto hráčů v kádru tak fanoušky jistě potěší. "Čermák byl nejlepším střelcem týmu, Chovan s Pajičem  jsou velice konstruktivní hráči, kterých obecně na trhu není mnoho. Proto jsme rádi, že jsme se s nimi dohodli i pro následující ročník," vysvětlil Bednařík.

Tým ale projde i určitou obměnou, prvním krokem je konec spolupráce s některými hráči. Guman ukončil kontrakt, zranění Bena Walkera je takové povahy, že není vůbec jisté pokračování jeho kariéry. Dalším hráčům pak smlouva nebyla nabídnuta. Patří mezi ně Vladimír Škoda, Tomáš Vak, Štěpán Hřebejk, Martin Mazanec a Jiří Fronk. "Zejména Vak, Hřebejk a Škoda jsou hráči, kteří v Českých Budějovicích v minulosti odvedli cenné služby, za které se jim sluší poděkovat, ale musíme se dívat dopředu a představy trenérů se zkrátka ubírají jiným směrem," popisuje důvody změn generální manažer. Zároveň smlouvy v Motoru doběhly i hráčům, kteří v uplynulé sezoně působili spíše v nižších soutěžích, a pokračovat nebudou. Jsou to Ladislav Marek, Dominik Točík, Petr Spáčil a Josef Žáček.

Na odchody budou samozřejmě navazovat i příchody hráčů. Ty budou zveřejňovány postupně, jak jednotliví hráči budou podepisovat smlouvy.
Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...