ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.09.2017, Marek Baloun

Vyhraje Motor po dvojici proher? Do Budějovic přiletí Jestřábi z Prostějova

Jihočeši nezvládli dva venkovní zápasy a po čtyřech kolech mají v kolonce výhra - prohra shodně po dvou zápasech. Přidat do tabulek další vítězství se pokusí Motor opět už tuto sobotu od 17:00 v utkání věnovaném dětem, kdy na náš led zavítá celek LHK Jestřábi Prostějov. Program pro nejmenší začíná kolem haly už v 16 hodin. Podepisovat se budou někteří hráči Motoru i prezident klubu Roman Turek, děti si mohou zastřílet na branku, zasoutěžit se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra nebo si dokonce udělat vlastní nahrávku s hitrádiem Faktor. Děti do 10 let mají vstup ZDARMA bez nároku na konkrétní místo a obdrží ještě parádní dárek od partnera utkání společnosti Schwan Stabilo.

LHK Jestřábi Prostějov

Kádr Jestřábů se mezi sezónami otřásl v základech. Pavla Kantora v brance nahradilo duo Dominik Groh - Jakub Neužil, tým také opustili například Zadražil, Krejčík nebo Martin Novák, který odcestoval do Motoru. Z jihu Čech ale Jestřábi získali hned dvě dobře známá jména. Obranné řady pro tuto sezónu posílil Dušan Žovinec, v útoku pak najdeme Tomáše Nouzu. Svěřenci trenéra Vykoukala tak do nové sezóny vyrazili v novém hábitu (a to včetně nového klubového autobusu) s cílem dostat se do play-off, jehož brány zůstaly pro moravany zavřené poté, co je v předkole vyřadil Přerov poměrem 3:1.

Dojmy ze začátku sezóny jsou u Jestřábů stejně jako u budějovického celku zatím spíše smíšené. Nejprve je v derby porazili jejich protivníci z Přerova, v dalším kole pak Prostějov nestačil na Litoměřice. Pak ale přišel obrat, když si ze zápasu s pražskou Slávií odvezli tři body za výhru 3:0. Zatím poslední, středeční utkání s Havířovem pak Prostějov jakožto domácí celek ovládl poměrem 3:1, kdy Havířovu dovolil jedinou jejich branku až osmačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou. Po čtyřech kolech jim tak v tabulce WSM ligy připadá s šesti body a skóre 7:7 desátá příčka.

Sestava Prostějova z posledního utkání:

Neužil – M. Drtina, Mikliš, A. Holík, Bažant, D. Kolář, Žovinec – Švec, Hozák, Fiala – L. Luňák, Nouza, Venkrbec – Divíšek, Dvořáček, Rudovský – Voženílek, Švarc, Zabloudil.

5. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

LHK Jestřábi Prostějov

Sobota 23. září 2017, 17:00, Budvar aréna

Z útrob Budvar arény

Motor si zatím ten správný hokejový klid ještě hledá. Důkazem proto můžou být například přesilové hry, kdy s úspěšností osm procent je Motor ve WSM lize předposlední. Úspěšnost motoráků ve vlastním oslabení už je sice lepší s téměř dvaadevadesáti procenty, mít ale po čtyřech kolech průměr dvacet trestných minut na zápas taky není nic, čím by se dalo chlubit. Loňské vzájemné zápasy s Jestřáby byly vcelku vyrovnané, každopádně vyhrané televizní utkání Motoru skončilo parádním výsledkem 9:1.

Předzápasové slovo Antonína Stavjani:

"Po zápase v Benátkách je pro nás domácí utkání s Prostějovem šancí, jak si spravit chuť. V bráně by měl nastoupil Petr Kváča, obrana a útoky nastoupí ve stejném složení, jako v minulých zápasech. Zápas v Havířově byl vyrovnaný, ale v Benátkách hráči nastoupili tak, že už to mají v kapse, pořádně se nezačalo a zápas tak na psychice a pohodě nepřidal. Kluci teď mají šanci doma aspoň nějakým způsobem porážku odčinit."


Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...