ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.12.2017, Denisa Józsová

Střelec vítězné branky Luboš Rob: Doufám, že děda má nahoře radost!

K poslednímu utkání v roce 2017 přijela do Budvar arény SK Horácká Slavia Třebíč. Tedy tým, který není moc oblíbený. Až po dvou letech zvládl Motor vyhrát za plný počet bodů, když si připsal těsně vítězství 2:1. Vítěznou branku vstřelil ve druhé třetině Luboš Rob, který svou oslavou poslal branku dědovi, jenž letos o Vánocích zemřel.

Čím si vysvětlujete, že Třebíč měla takový vstup do utkání a po 34 vteřinách vstřelila vedoucí branku?
No, v šatně jsme si říkali, že na ně vlétneme hned od začátku. To se bohužel moc nepovedlo a inkasovaná branka pro nás byla studenou sprchou. Postupem času jsme se do toho dostali a myslím si, že jsme Třebíč přehrávali. Je škoda, že jsme dali jen dvě branky, šancí jsme měli dost.

Bylo něco, čím vás Třebíč vyloženě překvapila?
Myslím, že jediné, čím nás překvapila, byla ta první branka. Poté jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Naštěstí nám ty dvě branky stačily, ale o výsledek jsme se báli až do konce zápasu. Chtěl bych pochválit jejich brankáře, jenž dnes chytal opravdu dobře.

Dneska jste byli v utkání lepším týmem. Co se změnilo od zápasu se Vsetínem?
Každý zápas je jiný. Musím uznat, že Vsetín hrál proti nám opravdu dobře, všechno mu vyšlo. Naopak my jsme nehráli moc dobře, přestože jsme bojovali. Hokejově nám na Lapači nevyšlo, zatímco Vsetínu vyšlo naprosto všechno. Jejich diváci je hnali dopředu a zaslouženě vyhráli.

Již několikátý zápas hrajete v lajně s Heřmanem a Jonákem. Jak se vám s nimi spolupracuje?
Oba mí spoluhráči ve formaci jsou spíše kluci, kteří to mydlí. Já se jim snažím ty puky rozdávat, akorát byla dnes škoda, že jsme nedali víc branek. Na druhou stranu jsme dali vítěznou branku a doufám, že budeme takto pokračovat.

Z jakého důvodu dnes zahajovala vaše formace utkání? To nebývá obvyklé, aby třetí lajna zápas začínala.
To bylo hlavně tím že Martin Heřman s Vítem Jonákem hrají hodně do těla. Měli jsme na soupeře dnes vlétnout, což se dnes moc neosvědčilo, jelikož jsme hned dostali gól. Šlo o to, abychom soupeře nějakým způsobem rozhodili již na začátku.

K vaší brance. Mířil jste takto do růžku, nebo jste posílal puk někomu na teč?
Musím říci, že přesně takhle jsem nemířil. Viděl jsem na té straně místo a chtěl jsem ho trefit. Viděl jsem, že v chumlu je hodně hráčů. Naštěstí ta střela vyšla a byl z toho gól, z čehož jsem měl opravdu radost.

Můžete nám něco říct k oslavě vaší branky?
Na Štědrý den nám odešel děda, takže svátky u nás neprobíhaly zrovna vesele. Tato branka byla pro něho a doufám, že má tam nahoře radost. Dneska tomu asi osud tak chtěl, abych rozhodl zápas.

Budvar aréna dne byla opět vyprodaná, jak jste vnímal dnešní atmosféru?
Musím říct, že na každé naše utkání chodí hodně lidí, ovšem třeba ve Vsetíně, kde je malý stadion, dokážou fanoušci vyburcovat ten tým, jelikož tam fandí opravdu všichni. Tady fandí kotel a občas se k tomu přidají lidé i z okolních tribun. Hodně si ale vážíme toho, kolik sem chodí lidí. Je to paráda, že na první ligu chodí průměrně 5500 diváků. Vždycky se kvůli nim snažíme vyhrát, přestože ta hra tak pokaždé nevypadá.

Vary dnes padly na Slavii 1:2 po samostatných nájezdech. Vy tedy budete na prvním místě na Nový rok. Co říkáte na takto rozehranou sezónu?
Super by bylo, kdyby platilo: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Tabulka je ale velmi vyrovnaná, především první tři až čtyři týmy. My hrajeme za čtrnáct dní s Kladnem i s Karlovými Vary a v těchto utkáních se ukáže, jak na tom jsme. Myslím, že když zvládneme oba zápasy, bude to pro naše sebevědomí i pro naše fanoušky jenom dobře.


Luboš Rob ml. v utkání proti Třebíči

Body: 1
Střely: 1
+/-: 0
Vhazování: 15/22
Ice time: 19:47

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...