13.01.2018, Adam Pavlíček

Richard Nejezchleb si odbyl premiérový start v dresu Motoru

Domácí tým se v první třetině trápil, dokázal ale vstřelit vítěznou branku a utkání nakonec ovládl v poměru 3:1. Českobudějovičtí tedy poslední tři utkání s tabulkově nejbližšími soupeři zvládli. U posledního vítězství si odbyl svůj premiérový start v dresu Motoru Richard Nejezchleb!

Jak byste zhodnotil utkání proti Přerovu?
Jsou to pro nás důležité tři body. Myslím, že jsme hráli dobře a hlavní jsou právě ty body. Jsem rád, že první zápas tady jsme vyhráli. Za mě spokojenost.

V první třetině jste sice šli do vedení, ale předváděná hra v ní asi nebyla nejlepší. Řekli jste, co musíte v druhém dějství zlepšit?
Ano, hlavně chyby v obranném pásmu, kdy jsme dávali soupeři kotouče zbytečně zadarmo. Šancí proti nám bylo dost, takže jsme rádi, že nás gólman podržel. Pak jsme to zlepšili a bylo to i vidět.

Jak těžké bylo zachytit tempo zápasu?
Pro mě osobně ani ne. Myslím si, že hokej to byl celkem rychlý, takže v pohodě.

Ve druhé třetině jste se hezky dostal do dobré příležitosti. Jak k ní došlo?
Tam jsem dostal dobře puk ve středním pásmu, rozjel jsem se, zasekl jsem to za modrou čárou a poté se to trochu otevřelo, tak jsem to zkusil a vystřelil jsem.

Sedla vám spolupráce s novými spoluhráči Miloslavem Čermákem a Peterem Galambošem?
Bylo to dobré, kluci hráli super, dávali mi to tam. Mně to sedlo.

Na ledě jste byl v oslabení i v přesilovkách. S vytížením jste byl spokojený?
Oslabení většinou nehraji, takže jsem byl rád, že mi dal trenér důvěru. Spokojený s vytížením tedy jsem.

Dávali jste si větší pozor směrem dozadu po první inkasované brance?
Určitě. Hlavně jsme se chtěli vyvarovat zbytečných chyb a nedávat soupeři šance zadarmo, což si myslím, že jsme splnili.

Dalo by se tedy říct, že jste si utkání pohlídali?
Přesně tak. Navíc jsme dali gól do prázdné branky, takže to bylo rozhodnuté.

Richard Nejezchleb v utkání proti Přerovu

Bodování: 0+0
Střely: 5
Ice time: 12:53
Buly: 0/1

Dala by se porovnat kvalita zápasů, co jste odehrál letos v Litvínově, s dnešním zápasem?
Přerov hrál oproti týmům, na které jsem byl zvyklý, docela jednoduchý hokej. Týmy v extralize si o něco více nahrávaly.