ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.09.2018, Denisa Józsová

Nová sezóna startuje! Do Budvar arény přijedou Benátky

Po dlouhé pauze bez hokeje se fanoušci dočkali! Již v sobotu startuje nová sezóna Chance ligy. Motor odehraje první utkání na domácím hřišti, soupeřem budou Benátky nad Jizerou. Před utkáním se bude konat tradiční pochod na první utkání, který začíná v 15:00 od konce Lannovy třídy. Vstupenky na první zápas můžete kupovat on-line. Pokud se nebudete moci dostavit, bude pro vás připravený textový on-line a živý přenos na HokejkaTV.

HC Benátky nad Jizerou

Středočechům se v loňské sezóně nedařilo. Skončili až na třináctém místě ze čtrnácti, když získali jen třicet devět bodů ve dvaapadesáti utkáních. Horší už byla jen Kadaň, jež si připsala bodů dvacet sedm. Benátky vyhrály pouze jedenáctkrát za celou sezónu v základní hrací době. Nejdelší šňůra proher činila taktéž jedenáct utkání. Navíc měli Středočeši nejhorší obranu v celé lize, inkasovali hned 227 branek. Co se týče týmových statistik, patřili benátečtí hráči mezi nejhorší.

Přestože se loňská sezóna týmu ze středních Čech nepovedla, nepřišly velké změny v kádru oproti jiným týmům. Místo Aleše Stezky se v bráně představí Marek Schwarz, který je jednoznačně největší posilou soupeře Českých Budějovic. Tento gólman naskočil do čtyř zápasů v NHL, odehrál spoustu utkání v Tipsport extralize a na svém kontě má i starty za českou reprezentaci, včetně dvou bronzů z MS v mládežnických reprezentacích. Další zvučnou posilou se stal Radek Duda. Rodák z Chodova odehrál několik set zápasů v nejvyšší české soutěži, poté hrál v Německu či Švédsku. Zahrál si také několik utkání za nároďák. Mezi hráče, kteří odešli se řadí Adam Jandejsek, Dominik Hrníčko či Kryštof Hrabík. Mezi ty, kteří přišli, patří junioři David Aubrecht a Adam Klapka, Chance Braid či Marek Zachar.

Českobudějovickým fanouškům se představí několik hokejistů, kteří odehráli nějaké zápasy za Motor. V obraně to bude Petr Kolmann, jenž odehrál v jižních Čechách jednu sezónu. Kromě něj hraje v obranných řadách také Semjon Miročnikov, který hrával v Budějovicích za juniorku a starší dorost. V útoku nastoupí Josef Mikyska, jehož mohli fanoušci Motoru vidět v loňské sezóně v dresu Jihočechů.

text

Výsledky v přípravě:

Benátky nad Jizerou – EC Redbull Salcburk 2 2:3
Benátky nad Jizerou – Irtyš Pavlodar 0:4
Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 2:1
Benátky nad Jizerou – Slavia Praha 4:5p
Benátky nad Jizerou – Briancon 1:2

Sestava z přípravného utkání proti Brianconu:

Hosnedl – Kunst, Kolmann, Bednář, Husa, Niko, Aubrecht, Miročnikov – Jeník, Mikyska, Duda – Šír, Najman, Špaček – Průžek, Burda, Cikhart – Wiencek, Nezbeda, Braid.


1. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou

sobota 8. září 17:00, Budvar aréna

Z tábora Motoru

Loňská sezóna se nevydařila ani Motoru podle představ. Dal se očekávat konec několika hráčů, ale to, co přišlo, očekával málokdo. V týmu nezůstal kámen na kameni. Novým trenérem se stal Václav Prospal a jeho asistentem Aleš Totter. V kádru skončilo rovnou šestnáct hráčů, mezi které například patřili Peter Galamboš, Luboš Rob, Filip Novák či Vlastimil Dostálek. Poté proběhlo několik neúspěšných jednání, díky kterým skončili v týmu Václav Nedorost, David Gába nebo Vít Jonák. Do Českých Budějovic přišlo několik zajímavých jmen. Mezi ně patří Jan Strmeň, René Vydarený, Karel Plášil, Lukáš Endál, Jiří Šimánek, Roman Přikryl, Zdeněk Doležal nebo Bradley Cody. V přípravě se objevilo několik hráčů z mistrovského staršího dorostu. V bráně si připsal první start Daniel Svoboda, jenž bude krýt Strmeňovi záda v prvních třech utkáních. V útoku by se měli představit Pavel Novák a Martin Beránek.

Přípravné zápasy

Plzeň - ČEZ Motor České Budějovice 4:1
ČEZ Motor České Budějovice - Plzeň 2:3
ČEZ Motor České Budějovice - Irtyš Pavlodar 4:0
ČEZ Motor České Budějovice - Linec 6:5p
Linec - ČEZ Motor České Budějovice 1:0
ČEZ Motor České Budějovice - Lausitzer Fuechse 5:1
ČEZ Motor České Budějovice - Lausitzer Fuechse 6:1
ČEZ Motor České Budějovice - Chabarovsk 4:2
ČEZ Motor České Budějovice - Prostějov 4:1

Sestava z přípravného utkání proti Prostějovu:

Strmeň - Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Dančišin, Endál – Čermák, Šimánek, P. Novák – Beránek, Přikryl, Doležal – Heřman, J. Doktor, Babka.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Na začátku soutěže mají všechny týmy spoustu sil a elánu. Každý chce vkročit do sezony co nejlépe,. Benátky jsou farmou Liberce, který začíná soutěž až o něco později, takže přijedou v nejsilnějším možném složení. Hrají agresivní, bruslařský hokej. Mají v týmu mladé hráče, kteří mají blízko do extraligy. Nebudou mít u nás co ztratit. Musíme nastoupit od začátku plně koncentrováni a věříme, že budeme mít úspěšný vstup do ligy."

text

Sociální sítě

Před 15 lety nás ve věku 61 let navždy opustil bývalý útočník Stanislav Rob. V klubu hrál 5 sezon, kolem 100 zápasů, v nichž...

Už za necelou hodinu vyjedeme v této sestavě na led přerovské MEO Arény. #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #PREvCEB

Tak tenhle duel měl snad všechno! Emoce, góly ve stejném počtu hráčů na ledě, v přesilovkách i v oslabení! Motor sice v tomto...

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB