ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.10.2018, Tomáš Kučera

Miluju zdejší fanoušky, chválí motoráky legendární útočník Brian Bradley

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Za ČEZ Motor České Budějovice v letošní sezoně nastupuje Cody Bradley, šikovný americký útočník s kanadskými kořeny. Jeho otcem je bývalý vynikající útočník Brian Bradley, který odehrál 13 sezon v NHL, kde si zahrál i all star game. Zahrál si také na olympijských hrách a má ve sbírce třeba i zlato z juniorského světového šampionátu. Za svým synem se přiletěl podívat do Českých Budějovic a při té příležitosti poskytnul rozhovor našemu webu.
Pane Bradley, je pro mě čest dělat rozhovor s hráčem, za kterého jsem jako malý hrál v počítačových hrách. Zkuste pro fanoušky Motoru shrnout svou hokejovou kariéru.
Vyrostl jsem v Kanadě a hrál jsem hokej někdy od čtyř nebo pěti let. Byl jsem možná tak starý jako ti prckové, kteří tu hráli při zápase o přestávce. Vždycky jsem snil o tom, že si zahraju NHL a nakonec jsem to štěstí měl celých 13 let. Je to úžasná soutěž. Hrál jsem za Calgary, Vancouver, Toronto a Tampu a mohl jsem si zahrát proti takovým hráčům jako byli Wayne Gretzky, Mario Lemieux nebo Jaromír Jágr. Byly to fantastické roky.

Ale zahrál jste si třeba i na olympijských hrách doma v Calgary. Jak k tomu došlo?
V roce 1988 jsem hrál za Calgary Flames a dostal jsem nabídku, zda bych nechtěl posílit náš národní tým. Moc rád jsem to udělal, byla to fantastická příležitost, protože v NHL jsem tehdy hrál ve třetí nebo čtvrté lajně, zatímco na olympiádě jsem hrál v prvních dvou a moc jsem si to užil. Byla to úžasná zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu. A stejné to bylo, když jsem za Kanadu hrál v roce 1985 na Mistrovství světa do 20 let ve Finsku. Vyhráli jsme tam o skóre před Československem, za které chytal Dominik Hašek a hrál tam i vynikající Michal Pivoňka. V posledním zápase jsme proti vám nesměli prohrát, byl to hodně těžký zápas, Hašek chytal neskutečně, ale zvládli jsme to, remizovali 2:2 a slavili zlato.

Kariéru jste měl dlouhou a úspěšnou, čím se ale zabýváte teď?
Kariéru jsem končil v Tampě, kde jsem zanechal nějakou stopu, a tak jsem dostal nabídku v organizaci pokračovat. Nějakých 15 let už tam pracuji, hodně mě to zaměstnává, mám na starost korporátní sponzory, permanentkáře a další lidi, které provázím zejména během zápasů. Hodně často jsme tak při zápasech sledovali vašeho současného trenéra Vinnyho Prospala.

A jak se vám líbí zdejší aréna a atmosféra, jakou tu fandové vytváří?
Je to skvělá zábava sledovat zápasy tady v Budějovicích. Je tu vynikající atmosféra, miluju zdejší fanoušky. Byl jsem se podívat na hokeji i v Praze a tady je atmosféra určitě ještě lepší. I Codymu se tady moc líbí a je škoda, že ho nemůžu vidět na ledě kvůli jeho zranění. Každopádně napěchovaný stadion, přes 6000 fanoušků, kteří celou dobu stojí za týmem, to je paráda.

A co říkáte Motoru jako týmu, jak se vám líbí jeho hra?
Myslím, že Motor má výborné mužstvo, proto je taky první v tabulce. Má skvělé brankáře, velmi dobrou obranu a má i hráče, kteří umí dát gól, takže myslím, že máte dobrou šanci uspět. A hlavně myslím, že máte skvělého trenéra. Vinnyho Prospala dobře znám, myslím, že je to opravdu dobrý kouč, neustále se zlepšuje a má zkušenosti s národním týmem, stál na lavičce při olympijských hrách, mistrovství světa, to jsou skvělé zkušenosti.

A jak se vám líbí v Česku, stihl jste se tady zajet podívat třeba na památky?
Byli jsme v Českém Krumlově, tam to bylo překrásné, byli jsme na zámku, opravdu nádhera. A krásné jsou i České Budějovice, tady se mi taky moc líbí. A taky jsme se zajeli podívat do Prahy, kde jsem ještě nikdy nebyl, a Praha mě opravdu ohromila. Je to naprosto fantastické město.

Děkuji za rozhovor
Sociální sítě

Dnes nastoupíme opět ve stejné sestavě jako v posledním duelu. V brance však nastoupí Petr Kváča! Přidáme třetí bod a zajistíme...

Pamatujete na hokejovou tombolu 50:50? Dnes budete mít opět možnost vyhrát až 50 tisíc korun pro vás i pro českobudějovickou...

Nemáte lístek na dnešní prakticky vyprodaný zápas se Vsetínem? Nesmutněte, od 13 hodin půjdou do pokladny ještě vrácené...

Nás nezničili, my tu pořád jsme! Motor opět vévodí tabulce návštěvnosti ve druhých nejvyšších soutěžích v Evropě!...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
VHK Robe Vsetín