10.12.2018, Filip Kortus

Strmič byl jako zeď, chválil Pavel Novák

Pomohl nastartovat svůj tým k vítěznému obratu, když uvolnil Codyho Bradleye, který srovnal na 1:1. Po zápase mohl být mladičký talent Pavel Novák spokojený, protože Motor po povedené třetí třetině přetlačil pražskou Slavii a připsal si už čtvrtou výhru v řadě. "Je to dobré, musíme ve sbírání bodů pokračovat," říkal po utkání.

Stála vás domácí výhra nad Slavií hodně sil?
To ano. První třetina se nám nepovedla podle představ, ale postupem času jsme se zvedali a po polovině hry už jsme byli lepším týmem. Poté už jsme je kromě závěrečné přesilovky k ničemu moc nepustili.

Uškodilo vám do dalšího průběhu zápasu, že jste v úvodu zápasu neproměnili jasné šance?
Rozhodně, mohlo se nám poté hrát mnohem lépe. Kdykoliv se trefíte na začátku zápasu, tak je to lepší.

Zároveň vás skvěle podržel Jan Strmeň, když za stavu 0:1 zlikvidoval hned několik velkých šancí soupeře?
Určitě! Chytil dva samostatné úniky, kryl dalších několik nepříjemných střel. Hodně nám pomohl, kdybychom prohrávali o dva góly, tak Bůh ví, jak by to dopadlo. Byl jako zeď a dnes nám to vychytal.

Pavel Novák proti Slavii

Body: 1 (0+1)
Střely: 1
Zblokované střely: 0
+/-: +1
Čas na ledě: 9:13

Je i pro psychiku dobré, že jste se vrátili na vlnu výher?
Je to pro nás hrozně důležité. Domácí zápasy jsme poslední dobou nehráli moc dobře, výsledky mnohdy nebyly dobré. Teď jsme po dlouhé době vyhráli o tři branky. Pro další zápasy je pro nás pozitivní, že se dostáváme na vítěznou vlnu. Doufám, že to bude pokračovat.

První branku jste připravil pro Codyho Bradleye. Vyšla vám přihrávka, jak jste si představoval?
Míla Čermák mi to výborně prohodil do útočného pásma. Přihrál jsem Codymu za beka a on si s tím výborně poradil. Byla to hlavně jeho zásluha.

Na kontě máte v pouhých šestnácti letech třináct startů v Chance lize. Vážíte si každé šance v dospělém týmu Motoru?
Jsem rád za každou minutu, kterou na ledě v první lize mohu strávit. Těší mě, že tu mohu být a hrozně si to užívám.