ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.01.2019, Tomáš Tolnay

Za prvním utkáním v roce 2019 se Motor vydá na led neoblíbené Třebíče

Českobudějovický Motor zakončil rok 2018 na čtvrtém místě ligové tabulky se ztrátou tří bodů na druhé Kladno. V novém kalendářním roce se svěřenci Václava Prospala jistě budou chtít posunout tabulkou o něco výš. Za prvním utkáním v roce 2019 se Motor vydá do Třebíče, kde se mu dlouhodobě příliš nedaří. Utkání můžete sledovat skrze textový přenos, nebo v živém přenosu na serveru HokejkaTV.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Hokejisté Třebíče jsou v probíhající sezóně Chance ligy na desátém místě se ziskem 55 bodů. Na osmou postupovou příčku do play-off přitom ztrácí pouhé tři body. Největší předností Horácké Slavie jsou přesilové hry. V početní převaze nasázel tým z Vysočiny již 36 branek a je v tomto ohledu třetím nejlepším celkem soutěže. V procentuálním využití přesilových her jsou hokejisté Třebíče dokonce vůbec nejlepším týmem, když v průměru zužitkují 22,78 % přesilových her. Ani v oslabení si Třebíč nevede vůbec špatně. V této statistice patří hokejistům z Vysočiny šestá příčka, když v průměru ubrání 86,83 % početních nevýhod. O pravidelný přísun branek se v dresu Horácké Slavie nejvíce stará trio Adam Raška, Lukáš Nedvídek a Silvester Kusko, když všichni tři nasázeli soupeřům shodně 16 branek. V obranných řadách si pak skvěle vede Šimon Szathmáry, který svému týmu pomohl 25 body a v produktivitě obránců mu patří třetí příčka. V brance se Třebíč nejvíce spoléhá na učastníka právě probíhajícího juniorského mistrovství světa hráčů do 20. let Lukáše Dostála, kterému skvěle kryjí záda další talentovaní brankáři Karel Vejmelka a Dominik Svoboda.

Posledních pět zápasů Třebíče

Vsetín - Třebíč 4:3
Třebíč - Benátky 2:4
Jihlava - Třebíč 3:2sn.
Třebíč - Slavia 3:2sn.
Přerov - Třebíč 1:2

Sestava Třebíče z posledního utkání:

Do. Svoboda – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, Bilčík, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Tadeáš Král, Paták – M. Novák, Mlynář, P. Kratochvíl.


41. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč
-
ČEZ Motor České Budějovice

Čtvrtek 3. ledna, 17:30, KHNP ARENA

Z tábora Motoru

Hokejistům Českých Budějovic nevyšel konec roku 2018 uplně podle jejich představ, když po třech přesvědčivých výhrách v řadě, přišly dvě prohry. Na to však budou chtít Jihočeši zapomenout a v dalším kole uspět na ledě Třebíčské KHNP arény. Úkol to ale nebude vůbec snadný, jelikož se Třebíči proti Motoru dlouhodobě daří. V této sezóně již museli hokejisté Motoru dvakrát sklonit hlavy před svým soupeřem z Vysočiny po prohrách (4:3sn.) a (0:4). Poslední výhra Českobudějovických v Třebíčí se datuje dokonce k 3.2. 2016 (4:5).

Sestava Motoru z posledního utkání:

Strmeň – Plášil, Fillman, Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – Doktor, R. Přikryl, Heřman.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

Na začátek roku přijde zápas, který ukáže naší sílu, protože budeme muset ukázat sebevědomí a odolnost.Třebíč má vynikající přesilovky, speciální formace budou důležité. Jsou šikovní v útočném pásmu, jsou důslední v obraně. Navíc si v domácím prostředí hodně věří. Hrají rychlý hokej, rychle si dávají kotouč. Kdokoliv, kdo bude z tří gólmanů zítra chytat, je velmi kvalitní. Když vidím rozlosování poslední čtvrtiny, kdy hrajeme u soupeřů, které máme kolem sebe, myslím, že zítra se hraje o víc jak tři body. Také o naše sebevědomí, o naši hrdost. Celkově musíme začínat zápasy lépe, než jsme začínali poslední dvě utkání. Musíme zlomit nepříznivé výsledky z posledních zápasů. Pokud chceme pomýšlet na úspěch v této sezóně, tak musíme utkání, jako nás zítra čeká, vyhrávat.

Sociální sítě

Motoráci remizovali na fotbalové exhibici s domácími Strunkovicemi nad Blanicí 5:5. Více info na webu. #hcmotor #strunkovice...

Motráci v kopačkách si vedli velmi dobře a ještě pomohli dobré věci. K vidění byl i gól z poloviny hřiště!...

Vloni byli Motoráci na florbalovém turnaji Street Floorball League až ve finále. Tento víkend budou na náměstí finálovou účast...

Motorácké intro ze sezony 2018-19 získalo stříbro v kategorii nejlepších propagačních hokejových videí, ale co víc, u fanoušků...