ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.02.2019, Filip Kortus

Rád bych se ukázal i v áčku, říká navrátilec Jan Tlačil

Vrátil se tam, kde s hokejem začínal. A zařadil se k největším oporám mužstva. Urostlý útočník Jan Tlačil se v průběhu sezony vrátil na jih Čech, když začal pravidelně nastupovat za juniorku. Doufá, že šance přijde i v A-týmu.

V mládežnických kategoriích působil Jan Tlačil v Českých Budějovicích, ovšem v brzkém věku se vydal do ciziny. "Odešel jsem hrát do Švýcarska, působil jsem v Bernu. Následně jsem se přesunul do Karlových Varů, kde jsem hrál za starší dorost a juniorku," vyprávěl o svých angažmá.

Zpět na jih Čech si našel cestu ze Žďáru nad Sázavou, kde letošní sezonu začal. "Už na začátku ročníku to vypadalo, že sem půjdu, ale nakonec z toho sešlo. Hrál jsem ve Žďáru druhou ligu a za juniorku, do Budějovic jsem přišel na začátku ledna," přiblížil svůj návrat do rodného kraje.


Jan Tlačil v juniorce

Zápasy: 9
Body: 17 (8+9)
+/-: +6
Trestné minuty: 8

V juniorce Motoru se mu daří. Je produktivní, sbírá skoro dva body na utkání. Extrémně vyčníval v posledních třech kolech, kdy mimo jiné sestřelil Salcburk hattrickem a proti Plzni si připsal pět bodů. "Je tu dobrý kolektiv, snad se nám začne dařit lépe," poznamenal Tlačil.

Poslední přestupový den byl zároveň urostlý forvard dopsán na soupisku A-týmu Motoru, což bere jako motivaci do další práce. "Motivuje mě, že jsem na soupisce. Byl bych moc rád, kdybych dostal v áčku šanci. Do konce sezony jsem si dal za cíl, abych se tam probojoval," řekl odhodlaně.

Otec Jana Tlačila se stal před sezonou šéftrenérem mládeže na Spartě, takže jedna z možností byla, že by se rodinné duo sešlo v Holešovicích. "Párkrát jsem na Spartě trénoval, ale s tátou by nám to společně nejspíše neklapalo," dodal na závěr s úsměvem.

Sociální sítě

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno