ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.03.2019, Filip Kortus

Ve středu to bude klíčové, chceme Havířovu odskočit, říkal Václav Karabáček

HAVÍŘOV — Podal výborný výkon a podpořil ho první brankou v zápase. Václav Karabáček se na ledě Havířova činil a výrazně pomohl Jihočechům ke druhému bodu v sérii. "Musíme v tom pokračovat a být ještě lepší," burcoval po utkání. Čtvrtý duel čtvrtfinále je v plánu ve středu od 18:00 v Gascontrol aréně.

Co říkáte veledůležité výhře ve třetím utkání play off proti Havířovu?
Doufám, že takových vítězství přidáme více. V sérii je každý bod ohromně důležitý, je to boj. Havířov do toho dává všechno, nedá nám nic zadarmo. Musíme do toho dát všechno v každém zápase. Myslím si, že jsme hráli lépe jako tým. V tom musíme pokračovat a být ještě lepší.

Je třeba ještě zlepšit vstupy do utkání?
Ze začátku se do toho vždy dostáváme, ale z osobního pohledu jsem se cítil dobře celé utkání. V úvodu jsme o něco více bránili, seznamovali jsme se s domácím prostředí. Postupem času jsme se do toho dostali. Ve druhé třetině jsme hráli dobře a je držel brankář.

Projevila se v zápase i velká bojovnost a touha po vítězství?
Rozhodně jsme chtěli více a to jsme potřebovali. Každým zápasem musíme chtít víc a víc, zápasy totiž budou těžší a těžší. Je to dost o hlavě.

Václav Karabáček proti Havířovu

Body: 1 (1+0)
Střely: 3
+/-: 0
Zblokované střely: 1
Čas na ledě: 17:07

Ve čtrnácté minutě jste otevřel skóre utkání. Jak jste dostal kotouč do sítě?
Z kruhu vystřelil Cody Bradley a ode mne se kotouč odrazil na brankáře Bláhu. Ten pouze vyrazil a my jsme s Pavlem Pýchou doráželi. Vytvořili jsme dobrý tlak do branky.

Petr Kváča kryl hned třicet pět střel a byl jednou z opor v utkání. Hodně vás podržel?
Chytal opravdu výborně. Mně se líbí v každém zápase, dneska obzvlášť. Je mi líto jedné inkasované branky, špatně jsme se domluvili. Srazili jsme se tam, proto padla jediná branka domácích. Štve mě, že nemá nulu, protože by si ji zasloužil.

Neztěžovala podmínky zápasu horší kvalita ledu? Oběma týmům odskakovaly kotouče, skluz nebyl takový, jaký je zvykem.
Ke konci třetin to bylo horší, led už byl hodně rozhrabaný. Musíme se tomu přizpůsobit, s tím nic neuděláme.

Je třeba ve středu podat obdobný bojovný výkon?
Bude to možná klíčové utkání série. Je velký rozdíl, jestli povedeme 3:1 nebo to bude 2:2. Navíc nás poté bude čekat zápas doma, to je také znát. Ve středu ještě více přidají a musíme být na to připraveni.

Sociální sítě

A na webu si můžete přečíst už i druhou polovinu TOP 1??0?? momentů sezóny! Tipnete si které? ?? ??

Prezident Správní rady HC České Budějovice, z. s. Jan Ryba je nucen reagovat na dopis, který kdosi adresoval vedení A týmu a...

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...