ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.03.2019, Denisa Józsová

Pod Lupou: Zdeněk Kutlák

Seriál Pod lupou zase díky domácímu utkání pokračuje! Tentokrát jsme si vybrali kapitána českobudějovického týmu a nejproduktivnějšího obránce Motoru - Zdeňka Kutláka.

Zdeněk Kutlák opět nastoupil v první obranné formaci s Karlem Plášilem. A domácí kapitán se zapotil už v úvodu. Jeden ze vsetínských hráčů totiž jen na něj sám. Kutlák ho však dobře vystínoval a na Petra Kváču šla jen lehká střela, se kterou si domácí gólman poradil. Hráč s číslem osmdesát si zahrál i přesilovou hru, jenže ke střele se nedostal. Následně vznikla skrumáž před jihočeskou brankou, kde se už rýsovala křižná přihrávka, ovšem byl to právě domácí kapitán, jenž ji zastavil. Zdeněk Kutlák ovšem ukázal i druhou tvář. Celkem riskantně chtěl vypíchnout puk soupeři, což se mu nepovedlo. Valaši se díky tomu dostali do dobré šance, ale skvěle zasáhl Žiga Pavlin, který soupeři puk čistě vypíchl. Poté ale Zdeněk Kutlák ukázal, že jeho hokejové myšlení je na vysoké úrovni. Šikovnou kličkou se zbavil soupeře a hledal křižným pasem před brankou Beránka, který by dával do prázdné. Bohužel hráč hostí stihl přihrávku na poslední srazit. Ke konci třetiny se ještě domácí kapitán dostal ke střele, když se vytočil s kotoučem zpoza branky. Jeho rána nadělala Gábovi problémy, ovšem puk za brankovou čáru nepřešel.

Ihned v úvodu druhé třetiny si kapitán zahrál oslabení. Branka z toho nepadla, což je vždy vizitka dobré obranné práce bránící čtyřky. Zdeněk Kutlák se také činil v útočném pásmu. Nejprve vybojoval kotouč v útočném pásmu, díky čemuž mohl pálit Martin Heřman. Jeho dobrá rána byla sražena do ochranné sítě. Asi nejkontroverznější moment druhé části, i celého zápasu, přišel v čase 30:45. Zdeněk Kutlák dostal nabito na modrou a jeho parádní střela skončila v brance. Diváci se radovali, ale bylo to předčasné. Rozhodčí totiž chvilku předtím odpískal, a tak branka nemohla být uznána. Vyloučen však byl hráč hostí, takže rozhodčí se s písknutím celkem unáhlil. Na konci třetiny se již dostával Kutlák se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. V tu chvíli se však k domácímu hráči stáhl obránce, který stihl jeho pas zastavit.

Tentokrát si na začátku periody zahrál Zdeněk Kutlák přesilovou hru, která skončila brankou v síti Davida Gáby. Po rychlé kombinaci se krásnou střelou z brankoviště prosadil Václav Karabáček a v Budvar aréně propukla euforie. Dlouho poté nebylo o kapitánovi moc vidět, což je ale nejspíše u obránce dobře, jelikož to znamená, že neudělal chybu. Krátce před poslední komerční přestávkou vystřelil od modré hostující obránce a byl to právě budějovický obránce, jenž ránu srazil mimo tři tyče.

Vystoupení Zdeňka Kutláka se dnes dá hodnotit rozhodně kladně. Nepřipsal si sice ani jeden kanadský bod, ale byl na ledě, když padla první branka. Navíc mu branka nebyla uznána. Celkem vyslal dvě střely na branku a ve statistice +/- skončil na 0. Z jakých pozic Kutlák střílel si můžete připomenout na následujícím obrázku.


Zdeněk Kutlák proti Vsetínu:

Body: 0
Střely na branku: 2
Střely zblokované: 0
Střely mimo: 0
Ice time: 18:30
Čas v přesilové hře: 3:34
Čas v oslabení: 1:31
+/-: 0

Rozhovor:

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Tak, asi bych ho zhodnotil pozitivně. Předvedli jsme doma celkem slušný hokej, navíc v sérii vedeme 3:0. Začátek utkání byl určitě trochu nervóznější, navíc nám neuznali gól. Přesto se nám z početní výhody povedlo dát na 1:0. Nakonec jsme se trefili ještě do prázdné brány. To určitě bereme všemi deseti, a hlavně jsme odehráli další zápas s nulou.

Určitě se vrátíme k té neuznané brance. Popsal byste nám nějak tu situaci?
No, na popsání této situace by tu měl být asi někdo jiný. Já jsem to viděl tak, že to byl naprosto regulérní gól. Navíc rozhodčí se poté omluvil, že se upískl. To je věc, která by se v play off asi úplně neměla stávat, navíc, když to byla branka na 1:0. Bylo to tak, že jsme zrovna měli puk pod kontrolou a mělo být pískané vyloučení. My jsme tedy měli mít výhodu. Venca Karabáček mi tam dal parádní nahrávku a mě se to povedlo trefit. No a najednou jsem slyšel písknutí, ale proč, to nevím. Já, když jsem přijel na diskusi k rozhodčím, tak mi řekli, že to byl jasný faul. Vyloučen byl ale jen hráč Vsetína.

Po třech zápasech vedete 3:0. Čekali jste takový průběh série?
Já za sebe řeknu, že ty věci nečekám. Já jdu zápas od zápasu. Samozřejmě jsme se na soupeře připravovali a chtěli jsme vyhrát první zápas. Pak jsme se snažili vyhrát druhý zápas, a nakonec i ten třetí. Já vím, že to zní trochu stereotypně, ale my jsme nikdy nejeli na sérii jako celek. Chtěli jsme vyhrát každý zápas.

Co říkáte obranné činnosti týmu. Přece jen jste nedostali branku už devět třetin proti týmu, který měl druhý nejlepší útok v základní části…
V tomhle určitě hraje velkou roli obětavost celého týmu. Jak ve Vsetíně, tak tady doma blokujeme plno střel a pomáháme gólmanovi. Oba dva brankáři nás navíc hodně drží. Myslím si, že to jde za celým týmem a je radost to sledovat.

Dnes bylo vyprodáno. Vnímal jste atmosféru na ledě?
Tak určitě tu atmosféru na ledě vnímáte. Samozřejmě nás mrzí, když potom ti lidé nejsou spokojení s naším výkonem, načež začnou pískat, ale tak to prostě je. Dneska to však bylo parádní a myslím, že se to lidem mohlo líbit. Nechci však mluvit za ně, jelikož každému se líbí něco jiného.

Vsetín má nůž na krku a zítra vyhrát musí. Myslíte si, že ještě něco změní?
Já si myslím, že se asi něco pokusí změnit, navíc poslední krok bývá nejtěžší. Já však doufám, že se nám to zítra provede.

Zítra může být jediným cílem výhra a postup do baráže?
Samozřejmě, cílem je vždycky zvítězit, a to doma i venku.

Sociální sítě

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...