ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.04.2019, Filip Kortus

Mladík Pavel Novák si na ledě Pardubic připsal premiérový start v baráži

Šestnáctiletý Pavel Novák se nakonec neprobojoval na mistrovství světa osmnáctiletých do Švédska, takže se připojil k Motoru a nastoupil na ledě Pardubic. V barážové premiéře si vedl velice dobře, ale ani on porážce proti Východočechům nezabránil. "Nehrajeme špatný hokej, ale chybí tomu góly," říkal o utkání.

Co jste říkal svému prvnímu zápasu v baráži?
Trápí nás stále stejný problém. Produktivita. Když nedáme žádný gól, nemůžeme chtít vyhrát. Myslím si, že nehrajeme špatný hokej, ale výsledky jsou kruté. Pořád nás to sráží a trápí nás to.

Může být v koncovce problém už i s psychikou?
To si nemyslím. Zkrátka se to tak schází, že nám to tam nepadá. Taková období mohou nastat. Bohužel to přišlo v nejméně vhodnou chvíli.

Je i na gólmanech soupeřů znát, že jsou kvalitnější a hůře se jim dávají branky?
Pochopitelně, celkově jsou týmy kvalitnější. Musíme si s tím poradit a nějaké góly jim dát.

Pavel Novák proti Pardubicím

Body: 0
Hity: 3
+/-: -1
Střely: 1
Zblokované střely: 1
Čas na ledě: 10:36

Jednalo se o vaše první utkání v baráži. Jak jste se na ledě cítil?
Věřím, že se mi utkání poměrně povedlo. Přišlo plno diváků, užíval jsem si to. Jsem strašně rád, že jsem si mohl zahrát. Je znát, že týmy hrají lépe takticky, dělají mnohem méně chyb. Soupeř hrál poctivě a k ničemu nás nechtěl pouštět.

Účast na mistrovství světa osmnáctiletých vám utekla o vlásek. Hodně vás to mrzí?
Dlouho jsem trénoval v první lajně, ale poté přijeli hráči ze zámoří. Věděl jsem, že ve dvou přípravných zápasech se Slovenskem musím podat opravdu dobré výkony, abych si o místo v týmu řekl. Nepovedlo se, takže jsem se vrátil zpět do Motoru.

Těšíte se na další zápasy v baráži?
Určitě. Chci ukázat, co ve mně je. Doufám, že nasbíráme ještě dost bodů.

Sociální sítě

32. narozeniny dnes slaví útočník Martin Heřman. Přejeme mu všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví! ??????

Včera se konal již šestý ročník golfového turnaje Motor Cup, kterého se zúčastnili i bývalí českobudějovičtí hokejisté! Turnaj...

Včera se konal již šestý ročník golfového turnaje Motor Cup, kterého se zúčastnili i bývalí českobudějovičtí hokejisté!...

Motor dnes pořádá golfový turnaj a na hřišti jsou i bývalí hráči klubu a také několikanásobní mistři světa - Radek Dvořák a...