14.04.2019, Filip Kortus

B8: CEB - CHM 1:3 - Motor padl s Chomutovem a přišel o poslední naději na postup

V osmém kole baráže Motor podlehl Pirátům z Chomutova a přišel i o teoretickou naději na postup do extraligy. Jihočeši museli od první třetiny dotahovat náskok soupeře, když se trefil Štich. Vedení soupeře navýšili Flemming s Klhůfkem, čímž si hosté zajistili plný počet bodů. O jedinou přesnou trefu domácích se zasadil Václav Karabáček. V úterý čeká Motor duel na Kladně.

V brance Motoru dostal příležitost Jan Strmeň, v sestavě naopak chyběli útočníci Bradley, Endál i Čermák. Soupeř přijel v brance s Kanaďanem Petersem, v útoku chyběla hlavní opora Vladimír Růžička mladší. V šesté minutě už část Budvar arény zvedala ruce nad hlavu, když z pravé strany střílel Václav Karabáček. Střela sice rozvlnila síť, jenže puk letěl do branky jen z boku a radost domácích příznivců tak byla předčasná. O pár chvil později měli domácí štěstí, když Marek Tomica trefil z ideální pozice jen tyčku. V deváté minutě šli Piráti do vedení. Od modré napřáhl David Štich a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Vedení mohl navýšit Petr Koblasa, když uháněl sám na Strmeně. Nezakončil ale přesně a stav zůstal stejný.

Na začátku druhé třetiny měl Motor možnost přesilové hry, ale nedokázal ji proměnit a nadále prohrával. Po půlce hry ukázal svou dravost Martin Beránek, který v neděli slavil osmnácté narozeniny. Zkusil překvapit Peterse, ale neuspěl. Do dvoubrankového vedení šli Severočeši v 37. minutě. Rychlou střelou švihem to zkusil obránce Flemming a jeho pokus doletěl až do sítě – 0:2.

Špatná produktivita budějovických hokejistů pokračovala nadále. Svými pokusy se neprosadili ani nejzkušenější hráči domácích Kutlák se Šimánkem. Kanaďan Peters stále držel čisté konto a hlídal svému týmu vedení. Třetí branka přišla znovu do branky domácích. Po zákroku Strmeně se kotouče ujal Pavel Klhůfek a dorazil ho do odkryté klece – 0:3. Alespoň snížit mohl Zdeněk Doležal, ale na jeho rychlý pokus se dokázal Peters přemístit a vyrazit ho. V závěru měl Motor přesilovku pět na tři a trenér Václav Prospal odvolal i brankáře. To se vyplatilo, protože z dorážky se trefil Václav Karabáček - 1:3. To bylo z obou stran vše, Chomutov bral všechny body.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Je to pořád stejné. Těžko budeme vyhrávat, když nedokážeme vyřešit situace, které šikovní hráči soupeře potrestají. Tím, že nedáme branku, nemáme šanci, abychom se z těch s*aček dostali. Deset měsíců jsme tady něco budovali, a tak bych nechtěl, abychom to v posledních pár dnech poslali do kytek. Kluci si místo v sestavě v průběhu roku vybojovali, takže mančaft je daný a s ním se budeme rvát až do konce, pokud tedy budeme zdravotně v pořádku. Až potom můžou dostat šanci další junioři.“

Jan Šťastný (asistent trenéra Chomutova): „Po pátečním zklamání bylo důležité, že se nám povedlo kluky namotivovat. K utkání přistoupili velice dobře. Chtěli jsme hrát aktivněji, což bylo z naší strany vidět, a zatlačit domácí, aby nám nabídli chyby. V první třetině tam nějaké šance byly, ujala se střela od modré. Potom byla hra neurovnaná z obou stran, až druhý gól to uklidnil. V závěru jsme udělali zbytečné fauly, jak je naším zvykem, a domácí využili přesilovku šest na tři. Mužstvu musím poděkovat, že to nevzdává a bojuje až do konce.“