ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.04.2019, Adam Pavlíček

Musel jsem se s tím poprat, říká Jakub Babka o návratu do obrany

Jako už dvakrát v sezóně, i v barážovém utkání proti Kladnu se Jakub Babka z pozice útočníka vrátil do obranných řad. A s touto rolí si poradil svědomitě. „Snažil jsem se s tím poprat a svou pozici odehrát na sto procent. Hlavně taky neudělat žádnou chybu,“ říkal obojživelník Motoru po utkání.

Oproti ostatním vzájemným zápasům s Kladnem, bylo dnes znát, že Rytíři mohou postoupit a dávají do toho o něco víc?
Určitě chtěli, ale že by to bylo na hře znát... těžko říct. Myslím, že to takový rozdíl ani nebyl, každopádně to mohlo vypadat jinak. Celkově myslím, že to byl zápas podobný těm předchozím.

Jaké to dnes opět po nějaké době bylo na pozici obránce?
V první řadě musím říct, že to byl nezvyk. Akorát ve dvou zápasech jsem v sezóně dohrával na beku. Snažil jsem se s tím poprat a svou pozici odehrát na sto procent. Hlavně taky neudělat žádnou chybu.

Jakub Babka proti Kladnu

Body: 0
+/-: 0
Čas na ledě: 21:09
Trestné minuty: 0
Bloky: 1
Radegast index: +1

V obranné dvojici jste nastupoval s Ondřejem Kachyňou, který s vámi v sezóně pro změnu nastupoval v útoku. Nedělali jste si z toho už trochu srandu?
(úsměv) Nene, ale je pravda, že Kachna s námi už v útoku nastupoval. Ale ještě jsem si na to nevzpomněl, až teď. Je to paradox, že on nastoupí jednou v útoku, já zase v obraně. Před zápasem jsme se domlouvali co a jak, i když nějaké chyby tam z mé strany byly. Ale to se asi stane.

Řídil vás při hře nějak?
To zase tolik ne. Společně jsme se domlouvali před buly a celkově standardními situacemi, ne nijak celoplošně.

Možná už jste měl obrannou činnost po předchozích zkušenostech v merku...
Spíš co jsem měl od obránců okoukané. Já jsem zkrátka šel do obrany a musel se s tím poprat. Že bych nad tím ale moc přemýšlel, to ne. Samozřejmě jsem se zamyslel nad tím co a jak, ale kdybych si nad tím lámal hlavu, bylo by to horší. Trenér řekl, že jdu do obrany. Já na to, že jasně. A snažil jsem se do toho dát všechno.

Netahalo vás to chvílemi do útoku?
Jasně, ale to mají i naši beci v popisu práce - zapojovat se do protiútoků, abychom tam byli tři čtyři hráči. Víceméně se v tom moc nezměnilo. Akorát vždy, když jsem byl v útoku, mi v hlavě naskočilo, že si musím dávat větší pozor směrem dozadu. A myslím, že z protiútoku tam nakonec žádný propad ani nebyl.

O nepostupu už je rozhodnuto, má vám tedy baráž stále co dát?
Těžká otázka. Když nějaký zápas vyhrajeme, myslím, že to pro nás může být motivace do další práce. Po sérii porážek nám to může dát ale jenom pocit vítězství. Říkám to už osm zápasů, ale chceme vyhrát opravdu každý. Pro následující dva se nic nemění. Myslím si, že je vidět, že chceme. Nevzdáme to, což je naše identita. Rozhodně nechceme dát nikomu nic zadarmo, i když to tak výsledkově může vypadat. Bohužel máme jen dva body, což je v tabulce hrůzostrašné. Ty zápasy jsme sice prohráli, myslím ale, že náš výkon tak hrozný nebyl.

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...