ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.05.2019, Klub

Motor čekají v srpnu atraktivní duely. Přijede i účastník KHL!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Sedm přípravných duelů čeká Motor v předsezonní přípravě, z toho hned čtyři na domácím ledě. V rámci mezinárodního turnaje uvidí českobudějovičtí fanoušci i pikantní souboj dvou zahraničních soupeřů.

Motor začne novou sezonu 6. srpna od 17:30 na neutrálním ledě utkáním v Milevsku s extraligovou Plzní, která má ve svých řadách i několik jihočeských odchovanců. Pikantní duel to bude mimo jiné i pro Romana Přikryla, Martina Heřmana a Miroslava Holce, kteří nastupovali za Západočechy v předchozích letech.

O necelý týden později přivítají českobudějovičtí hokejisté prvního zahraničního soupeře, kterým bude kazašský HK Irtyš Pavlodar. Utkání začíná v pondělí 12.8. v 17:30. Čtyři dny nato nastoupí Motor na ledě nedalekého Lince. Loňský vzájemný duel v Keine Sorgen EisAreně vyhráli Black Wings 1:0, a tak má Motor svému soupeři co vracet.

Následně čeká Motor dvojzápas s německým týmem Lausitzer Füchse. Domácí duel se odehraje ve středu 21.8. od 17:30 a odvetný duel v německém Weißwasseru je naplánován na neděli 25.8. v 16:00.

Dva dny nato začne v Českých Budějovicích mezinárodní turnaj, který tak naváže na slavný turnaj Zlatý klas ze 70. a 80. let minulého století, kdy na ledě Českých Budějovic nastupovaly takové celky jako Dynamo Moskva, Čeljabinsk, Sibir Novosibirsk nebo reprezentace ČSSR a NDR. Zahajovací utkání turnaje začne v úterý 27.8. v 17:30, kdy změří své síly rakouský Linec s ruským Chabarovskem. O den později se od 17:30 utká Motor s Lincem a přípravu zakončí Jihočeši zápasem s Amurem Chabarovsk ve čtvrtek 29.8. v 17:30.

Sociální sítě

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno