ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.06.2019, Klub

Motor ve fotbale remizoval se Strunkovicemi 5:5

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ — Už tradičně se Motor představil ve fotbalových kopačkách při slavnostní exhibici ve Strunkovicích nad Blanicí. Proti místnímu vicemistru 1. B třídy uhráli hokejisté remízu 5:5, přestože už o tři branky prohrávali. A to ještě v poslední minutě zachránilo domácí břevno. Zajímavé utkání mělo zejména charitativní podtext, vybíraly se peníze pro centrum Arpida. Po duelu hokejistů následovala fotbalová exhibice umělců a bývalých reprezentantů.
ČEZ Motor České Budějovice představil na krásném trávníku ve Strunkovicích hned několik nových posil pro sezonu 2019-20 a nastoupil v sestavě: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Doležal, Endál - Veselý, Holec. Zpočátku byla znát větší sehranost domácích, kteří navíc ještě své šance dokázali proměňovat, zatímco hokejisté se snažili vozit míč až "do kuchyně", což se nedařilo. Jako první z hokejistů se trefil po parádním pasu asi nejaktivnějšího fotbalisty/hokejisty Zdeňka Doležala Lukáš Endál. Druhou trefu hokejistů pak přidal samotný Zdeněk Doležal, který se odhodlal ke střele z 25 metrů a zamířil parádně. Přesto domácí v poločase 3:2 vedli.

A hned po přestávce to trvalo asi 5 sekund a domácí vedli o dvě branky. Přímo z výkopu z poloviny hřiště totiž brankáře Šimánka překvapil jeden z domácích borců. "Vůbec jsem nevěděl, že už se hraje, já se ještě rozcvičoval," vyprávěl s úsměvem po utkání velezkušený Šimánek, který se i jako brankář několikrát vydal hluboko do pole. Domácí navýšili vedení až na 5:2, ale pak se projevila dobrá fyzická kondice hokejistů. Dvakrát skóroval urostlý Jan Veselý a jednu branku přidal Pavel Novák. V úplně poslední minutě měl výhru na kopačce mladý Matouš Hrubec, ale jeho prádní ránu zastavilo břevno, a tak se soupeři nakonec rozešli smírně. Fandové se každopádně dobře bavili a několik fandů Motoru s bubnem bylo pěkně slyšet.

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno