MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.07.2019, Filip Kortus

Extraligu dorostu čeká v novém ročníku hned několik změn

V nadcházejícím ročníku nejvyšší dorostenecké soutěže čeká tým Motoru hned několik změn. Zřejmě nejradikálnější je sestupový klíč, kdy do nižší soutěže spadne hned šest týmů a další dva budou hrát baráž o záchranu. Známé už je i rozlosování základní části.

Formát soutěže zůstal převážně zachován. Způsob zápasů v základní části je stejný. Soutěž je rozdělena do tří skupin (střed, zápas, východ), kde se utká každý s každým dvakrát (18 zápasů).

V nadstavbě nastanou změny. Do tzv skupiny "o play off" postoupí šest týmů, přičemž body zůstanou zachovány se soupeři, kteří se do skupiny probojují. Dále se bude hrát znovu každý s každým, takže pro všechny ve skupině to bude znamenat dalších 24 zápasů.

Následně se utvoří osmifinálové dvojice a po čtvrtfinále vznikne čtveřice klubů, kteří se utkají na finálovém turnaji. Play off se bude hrát na dva vítězné zápasy, závěrečný turnaj už bude pouze na jeden.

Výživné zápasy nastanou i ve skupině o udržení. Výsledky ze základní části se započítávat nebudou, bude se hrát dvoukolově každý s každým (22 zápasů). V nejvyšší soutěži se udrží první čtyři týmy v nově vzniklé tabulce.

Zbylé týmy budou hrát systémem play off (na dvě vítězná utkání), z nichž hned šest sestoupí přímo a "vítězové" se střetnou o zachování v soutěži v baráži proti dvěma postupujícím týmům z nižší soutěže. To se bude hrát vyřazovacím systémem na jeden zápas.

Stejně jako u juniorů, tak i u dorostenců končí nadstavba o případný čtvrtý bod. Za nerozhodného stavu se bude pokračovat klasickým desetiminutovým prodloužením a nájezdy (pět exekutorů).

Soutěž zůstává pro ročníky 2003 a 2004, z ročníků 2005 a 2006 budou moci nastoupit pouze čtyři hráči. Nastoupit bude smět maximálně jeden cizinec, který nesmí být brankářem.

Rozlosování prvních zápasů dorostu Motoru

1. kolo: 12.9. Pardubice - Motor
2. kolo: 14.9. Technika Brno - Motor
3. kolo: 19.9. Motor - Tábor
4. kolo: 21.9. Hradec Králové - Motor
5. kolo: 26.9. Motor - Slavia
Sociální sítě

V neděli s @bkboleslav hrajeme už v 15:30!

PTEJTE SE VÁCLAVA PROSPALA!Hlavní trenér Motoru bude odpovídat na dotazy fanoušků v offline rozhovoru. Ptát se můžete zde...

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??