ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.07.2019, Filip Kortus

Dřina na trénincích? Dobře nás to připraví na sezonu, ví Jan Havel

Je jedním z těch, kteří musí trenéry přesvědčit o tom, že smlouvu na jihu Čech si zaslouží. Třiadvacetiletý forvard Jan Havel je v Motoru na try outu a od pondělí trénuje s týmem. Na ledě chce prodat své zkušenosti nejen z extraligy.

Uplynulou sezonu strávil mladý útočník Jan Havel převážně v Chomutově, zároveň nastoupil k deseti utkáním v Chance lize v barvách Ústí nad Labem. Před novým ročníkem využil možnosti zkoušky a nyní bojuje o místo v sestavě Motoru. „Dostal jsem informaci, že je sem možné jít na try out. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ pravil odchovanec Slavie.

Na to, že ho v Budějovicích čeká pořádná dřina, byl připraven už předem. „Slyšel jsem o tom, že je to tu extrémně náročné a čeká mě něco jiného. To se potvrdilo, ale je to jen dobře, protože nás to dobře připraví do sezony,“ uznal hokejista, který mimo jiné ozkoušel švédskou juniorskou soutěž.

Už ve středu čekal celý tým první tréninkový zápas mezi oběma skupinami, hned v sobotu je v plánu další. „Je to rozhodně lepší než rovnou skočit do přípravného utkání. Představuje to pro nás zpestření mezi tréninky, vítáme to,“ ocenil.

V tréninkovém utkání padlo dohromady čtrnáct branek a i možná posila ze severu Čech se zapsala na listinu střelců. „Když se něco povede, tak je to dobré k tomu, že se buduje herní sebevědomí. Je důležité, aby si to sedlo a bude to dobré,“ řekl útočník, mezi jehož přednosti patří rychlost a šikovnost.

S konkurencí v útoku Havel počítal. „Abych pravdu řekl, tak podobnou konkurenci mezi útočníky nepamatuji. Zatím trénujeme na dvě party, je to dobře rozdělené. Snažím se soustředit hlavně na svůj výkon, abych se do toho optimálního stavu dostal co nejrychleji. Po ostatních moc nekoukám,“ vyřkl.

Foto: Jan Škrle

Sociální sítě

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

×
×
Dnes v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice