09.08.2019, Filip Kortus

Zbytečně jsme se báli o výsledek, říkal po zápase s Kometou Martin Novák

V brněnské DRFG aréně se poprvé v přípravě představil Martin Novák. V minulém týdnu bojoval s nemocí, ale už se dal do pořádku a proti Kometě zaujal místo ve třetí formaci po boku dvou Kanaďanů. Mezi střelce se nezapsal, ale asistoval u první branky Bena Hawerchuka.

Odehráli jste s Kometou kvalitní přípravné utkání?
Hráli jsme s jedním z nejkvalitnějších klubů u nás, přestože nebyli v úplně kompletní sestavě, tak byli hodně nabití. Bylo to dobré utkání, užili jsme si to.

Hned čtyřikrát jste se trefili, ale zároveň šestkrát inkasovali. Z čeho soupeř nejvíce těžil?
Dát čtyři branky na ledě Brna je dobré, ale udělali jsme plno nevynucených chyb, což nás sráželo a soupeř trestal. Ve třetí třetině se mi zdálo, že jsme se zbytečně báli o výsledek. Musíme pořád pracovat a bude to lepší.

V minulém týdnu jste onemocněl, ale brzy jste se vrátil do tréninku?
Domluvili jsme se s trenéry, že do duelu s Plzní ještě nezasáhnu, protože jsem měl za sebou jen jeden trénink po nemoci. Ve čtvrtek už jsem byl připraven a fyzicky jsem se na ledě cítil dobře. Chyběla mi trochu větší herní praxe, ale na první přípravné utkání to nebylo špatné.

Už se těšíte na pondělní utkání, kdy se poprvé v přípravě představíte před vlastními fanoušky?
Samozřejmě, je potřeba, abychom si zahráli i doma. Zatím tady jen trénujeme, takže už se těšíme, až se ukážeme i v zápase.

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

HC Sparta Praha