MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.08.2019, Filip Kortus

Proti Linci se Pavel Pýcha blýskl třemi body

Dirigoval přesilovky, nechyboval a nakonec i velkou měrou přispěl k vítězství. Obránce Pavel Pýcha zažil proti Linci povedené utkání, když asistoval hned u tří branek svého týmu. Vyvrcholení celého Motor Cupu přinese dnešní utkání s Chabarovskem, start zápasu je naplánován na 17:30.

Odehráli jste doma proti Linci nejlepší utkání v přípravě?
Výsledkově určitě, zřejmě i herně. První třetinu jsme mohli odehrát lépe, ale nebyla špatná. Z naší strany to byl dobře odehraný zápas.

Je čisté konto známka toho, že se vaše defenziva neustále zlepšuje?
To nevím, šancí měli taky dost. Výborně nám zachytal Milan Klouček a spoustu střel jsme zblokovali. Hráli jsme dozadu lépe než před tím, přesto měl soupeř plno možností.

Branky jste dávali ze situací, ze kterých se chcete nejčastěji prosazovat?
Určitě, třeba v přesilových hrách je to přesně ono, čím se chceme prezentovat. Tlačit se do brány, často střílet. Pohybovat se kolem předbrankového prostoru a odsud góly dávat.

Sám jste zakončil duel s bilancí 0+3. To je na obránce parádní vizitka.
Je to hodně ovlivněné tím, že nám vyšly přesilové hry. Stále ale máme na čem pracovat, ve hře je stále plno momentů, ve kterých musíme být lepší a vyvarovat se jich.

Branku pro Miroslava Holce jste připravil po ukázkovém hybridním icingu. Připravovali jste si to nebo to vyplynulo ze situace?
Musím se přiznat, že jsem mu to chtěl dát na hokejku. (úsměv) Žádný signál to nebyl. Chtěl jsem, aby to hlavně Míra zpracoval. Vyšlo to takhle hezky, to je jen dobře.

Co očekáváte od ruského Chabarovsku ve druhém zápase Motor Cupu?
Bude to nesmírně těžký soupeř. Už jenom to, že hrají KHL, je kvalita sama o sobě. Spousta z nás se bylo podívat na jejich zápase s Lincem, takže jsme viděli, co nás čeká. Můžeme uspět jen s výkonem na hranici našich možností.

Sociální sítě

K tomu, aby Motor získal první bod v Tipsport extralize, chyběly necelé dvě minuty. Poté však přišla chyba rozhodující branka do...

Proti @HC_Plzen nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...

!?Pozor, změna! Zítra s Plzní hrajeme až od 18:30. Utkání bude přenášet ČT Sport. Preview na zápas si můžete přečíst na tomto...