MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.08.2019, Adam Pavlíček

Chabarovsk potvrdil své kvality, uznal Vít Christov

Vrchol Motor Cupu a vlastně celého přípravného období čekal na Motor v podobě utkání s ruským Chabarovskem. Přes veškerou snahu se jihočeští hokejisté přes účastníka KHL gólově neprosadili a z utkání nakonec vyšli se skórem 0:4. Zápas pak hodnotil Vít Christov. "V ofenzivě jsme si toho proti nim moc nevypracovali. Nebylo toho dost," hledal příčiny porážky českobudějovický útočník.

Byl zápas proti Chabarovsku ten nejtěžší v přípravě vůbec?
Z mého pohledu určitě. Hrají v KHL, je to výborný tým. V ofenzivě jsme si toho proti nim ani moc nevypracovali. Něco málo ano, ale nebylo toho dost. Řekl bych, že potvrdili jejich kvality.

Byl jste se na dnešního soupeře podívat v úterý proti Linci?
Byl jsem se podívat společně s ostatními. Říkali jsme si, co na nás mohou hrát, a to přesně hráli. Asi jsme na to nedokázali dostatečně zareagovat. Nevím přesně, v čem byla chyba.

Nebál jste se po úterý tempa, co mohl ruský tým nastolit?
Myslím, že jsme kondičně a fyzicky velmi dobře připravení. Máme za sebou dobrou letní přípravu i začátek na ledě. Myslím, že pohyb jsme s nimi dokázali udržet.

Bylo znát, že Chabarovsk měl přecijen o něco vyšší kvality než Linec?
Podle mě na tom byl Chabarovsk lépe. Byli více organizovanější. Na druhou stranu je škoda, že nám to tam nepadlo, když měl Klozák ve druhé třetině dobrou šanci. Pak to mohlo vypadat trošičku jinak. Naopak jsme inkasovali my a už se to vezlo…

Do začátku ligy vás žádné utkání nečeká, nebude vám vadit, že možná trošičku vypadnete ze zápasového tempa?
Za mě ani ne. Tréninky tu máme velmi kvalitní, připravujeme se na to. Trošičku si teď odpočineme a pak do ligy naskočíme v plné síle.

Už se vám někdy stalo, že by stejně jako dnes musela být hra přerušena kvůli netopýrovi?
Tohle jsem teda ještě neviděl! Maximálně rozbité plexisklo, dnes s ním byl taky nějaký problém, ale tohle jsem ještě nezažil (smích).

Sociální sítě

K tomu, aby Motor získal první bod v Tipsport extralize, chyběly necelé dvě minuty. Poté však přišla chyba rozhodující branka do...

Proti @HC_Plzen nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...

!?Pozor, změna! Zítra s Plzní hrajeme až od 18:30. Utkání bude přenášet ČT Sport. Preview na zápas si můžete přečíst na tomto...