06.09.2019, Filip Kortus

JUN: KVA - CEB 5:2 - Ani napodruhé se juniorce venku nedařilo

Ani napodruhé se juniorce Motoru nedařilo na západě Čech, když na ledě Karlových Varů prohrála 2:5. Jihočeši sice vedli od první minuty po gólu Michala Silného, jenže domácí ještě v první třetině otočili vývoj skóre a vedení už nepustili. V dalším týdnu se svěřenci Luboše Roba poprvé představí doma.

Vstup do zápasu se mnohem lépe vydařil hostům. Netrvalo to ani minutu a už se mohli radovat z gólu, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval kapitán Michal Silný, jenž dotlačil kotouč za Horákova záda. Budějovičtí pak trochu polevili, čehož se snažila využít Energie. Karlovarští přidali na tempu a drželi hosty v jejich obranném pásmu. Západočechům se následně také povedlo srovnat díky přesné střele Davida Novotného. Chvíli nato skóroval i druhý David, tentokráte David Holub, který potrestal nepřesnou Ludvíkovu rozehrávku a poté navýšil skóre dělovkou od modré i Petr Kořán. Pak se hra trochu srovnala, což potvrdila branka dvě a půl minuty před koncem z hole budějovického forvarda Aleše Řezáče.

Vstup do druhého dějství se vydařil domácímu mužstvu, to vyslalo na Ludvíka nespočet nebezpečných střel. O velkou příležitost se ale jako první postaral Jakub Čížek, když ujel obraně a jel zcela osamocen na Adama Horáka, ten si však s jeho kličkou poradil. Od tohoto okamžiku se ke slovu dostávali hosté. Budějovičtí drželi domácí dlouho v jejich obranné třetině, trefu to ale nepřineslo. Naopak, tím kdo se gólově prosadil, byl po krásné kombinaci energetiků Róbert Bačo. Zbytek třetiny už si domácí pohlídali.

Začátek poslední dvacetiminutovky měli pod kontrolou karlovarští. Neuběhlo ani pět minut a veškeré naděje pro Motor na otočení zápasu už byly takřka ztraceny. Postaral se o to Richard Záruba, zároveň si touto brankou připsal třetí bod v utkání. Hra se uklidňovala, týmy trochu polevily a zápas už se jen dohrával. Trochu více ze hry měli přeci jen hosté, bohužel pro ně jim to ale k ničemu nebylo. Necelé tři minuty před sirénou zachytil nepovedený pas Richard Záruba a jel sám na Ludvíka, jenže byl seknut, a tak se jelo trestné střílení. Možnost přidat čtvrtý kanadský bod v duelu ovšem mladý útočník nevyužil. Motor ještě na konci zápasu tlačil, všechny příležitosti však úspěšně mařil Adam Horák.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Chtěl bych náš tým pochválit za vášeň, kterou do utkání dali. Předvedli jsme rychlou hru, tak jak jsme chtěli. Velice nás těší takto povedený vstup do soutěže.“

Jiří Hanzal (HC Motor České Budějovice): „Na začátku jsme si řekli, že bychom chtěli do zápasu vstoupit svižně, což se nám podařilo. Bohužel jsme ze slibného začátku vytěžili jen jeden gól a dostali další laciné tři. Pak se nám nepovedlo dostat se zpět do hry. Dobře to vypadalo při snížení na 3:2, mohli jsme vsítit dvě branky. Opak byl pravdou, Karlovy Vary odskočily na 4:2 a pak už jsme jen byli horším týmem.“