ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.09.2019, Adam Pavlíček

K druhému mistrovskému zápasu cestuje Motor do Kadaně

Po domácí výhře nad Třebíčí čeká Prospalovy svěřence zkouška na severu Čech. Na sobotu je naplánován duel proti tamní Kadani, která první kolo sehrála proti Jihlavě. Neprezentovala se vůbec špatným výkonem, přesto padla 1:3. Pakliže nemáte v plánu vyrazit tým podpořit osobně, k dispozici bude textový přenos nebo živý přenos.

SK Trhači Kadaň

V málokterém prvoligovém týmu bylo v létě rušněji než v Kadani. Změny byly třeba. Ve dvou posledních ročnících hokejisté ze severu Čech totiž patřily k nejhorším týmům v tabulce. Nejpodstatnější změnou by mělo být navázání spolupráce se Spartou a Pardubicemi.

Další výraznou a diskutovanou změnou je angažování Vladimíra Růžičky na pozici konzultanta. “Na střídačce budu při trénincích, při zápasech ne,” přibližoval sám Růžička.

Výraznou posilou do hráčského pole mohl být útočník Albert Michnáč, který se právě díky partnerství se Spartou, ve které podepsal na dva roky, už do týmu Trhačů zapojil, nicméně poté vyměnil Kadaň za Karlovy Vary, kde nakonec bude působit do prosincové reprezentační pauzy. Z hlavního města se na sever Čech prozatím přestěhoval také Tomáš Pavelka, který by se zde měl ale pouze rozehrát po zranění.

Po neúspěšném letním angažmá v Prostějove se vrací také Roman Chlouba, kadaňská stálice. Pro zkušeného útočníka u Trhačů půjde již o devátou sezonu v řadě.

Ještě nedávno na kadaňské soupisce figuroval bývalý českobudějovický útočník Ondřej Šulek. Ten smlouvu s Trhači však rozvázal a proti svým bývalým spoluhráčům se nepředstaví. Šulek odešel na hostování do druholigového Tábora.


Soupiska Kadaně pro sezonu 2019/20:

Brankáři: Petr Galuška, Oliver Štěpánek, Adam Wolf.
Obránci: Filip Eliáš, Michael Foltýn, František Gajdoš, Lukáš Chalupa, Jan Klodner, Jakub Mert, Daniel Novák, Tomáš Pavelka, Daniel Poizl, Lukáš Popela, Adam Šilhán, Jakub Trefný.
Útočníci: Štěpán Čech, Martin Dubský, David Homer, Michal Hotěk, Matěj Chalupa, Roman Chlouba, Jan Kanický, Lukáš Klíma, Miroslav Kuba, Jaroslav Kůs, Mchal Machač, Ondřej Matýš, Jan Müller, Patrik Prymula, Josef Rindoš, Dominik Řepík, František Wágner, Matěj Zabloudil, Zdeněk Zabloudil.

Výsledky v přípravě:

Kadaň – Ústí nad Labem 4:8
Kadaň – PSK Sachalin 2:3p
Kadaň - PSK Sachalin 0:3
Kadaň - Klatovy 2:5
Chomutov – Trhači 6:0
Kadaň – Sokolov 1:6
Kadaň – ETC Crimmitschau 6:2
Klatovy - Kadaň 1:3
Kadaň - Chomutov 2:4


2. kolo

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor České Budějovice

sobota 14. září 17:00, Zimní stadion Kadaň

Zpod Černé věže

Českobudějovičtí hokejisté se v prvním kole sezony 2019/20 utkali s Horáckou Slavií. Třebíč byla v Budvar aréně, alespoň co se gólového rozdílu týče, velmi vyrovnaným soupeřem. Motor o vítězství rozhodl ve druhé třetině dvěma slepenými góly. Hosté z Vysočiny v závěru utkání ještě sahali po vyrovnání. Budějovická obrana společně s Milanem Kloučkem v brance si ale poslední okamžiky zápasu pohlídala. A Jihočeši tak se svými fanoušky mohli oslavit první tři body do tabulky.

Sestava Motoru z minulého utkání: Klouček – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, Suchánek, Pavel – M. Novák, J. Kloz, Endál – Karabáček, Prokeš, Z. Doležal – Šimánek, R. Přikryl, J. Veselý – Christov, Venkrbec, Holec.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Jedná se o začátek soutěže, všechny týmy mají plno fyzických sil. Kadaň má o poznání silnější mužstvo než loni, navíc budou hrát poprvé doma. Jedeme tam vyhrát za tři body. Je třeba, abychom podali lepší výkon než s Třebíčí, kde bylo jen málo herních prvků, které chceme předvádět. Musíme daleko rychleji hrát s kotoučem a více se prosazovat jeden na jednoho. Bude třeba v rychlosti otáčet hru a proměňovat šance."

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

×
×
Dnes v 17:45 | U17
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice