MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.11.2019, Adam Pavlíček

Další šlágr kola odehraje Motor v Přerově

Dvanáct vítězných zápasů za tři body, patnáct zápasů, z nichž odešel Motor alespoň s bodem v řadě - taková je vizitka českobudějovických hokejistů z posledního období. Nikoho tak nepřekvapí, že právě Prospalovi a Totterovi svěřenci se vyhřívají na první pozici v tabulce. A s velkým, čtrnáctibodovým náskokem. Po sobotním utkání, kdy si poradili na venkovním kluzišti s Litoměřicemi v nevídaném poměru 8:5, tentokrát Jihočeši míří na led Přerova, kde vyzvou tamní Zubry v pondělí od 18:00.

HC ZUBR Přerov

Přerovští hokejisté zatím mohou být s průběhem tohoto ročníku velmi spokojeni. Patří k týmům, které využívají nepříliš oslnivé formy Jihlavy, Chomutova nebo Vsetína, a namísto těchto adeptů na vyšší příčky je sami obsazují. Zubři jsou momentálně na parádní třetí pozici. Po každém kole nyní ale vše může být jinak. Rozdíl mezi druhou a šestou pozicí je totiž jen tříbodový.

Pokud se podíváme na pět posledních přerovských zápasů, uvidíme výhru nad Kadaní, Ústí a Jihlavou. Zaváhání naopak přišla proti pražské Slavii a Benátkám.

Přerov se může pyšnit statistikou průměrně obdrženého gólu na zápas. V této disciplíně jej najdeme na první pozici s průměrem 1,91. Daří se mu i v přesilových hrách, ve kterých je dokonce také o něco lepší než jeho pondělní soupeř. Zde přerovští hokejisté proměnili 23,08 % ze svých početních výhod a i této disciplíně vládnou.

Sestava Přerova z posledního zápasu proti Jihlavě:

Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – M. Kratochvil, Dvořák, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Hradil – Zmeškal.


22. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov

Sobota 18. listopadu 18:00, Zimní stadion Přerov

Zpod Černé věže

Českobudějovičtí hokejisté prožívají parádní období. Po sobotní výhře v Litoměřicích mají na kontě již dvanáct zápasů v řadě, ve kterých získali všechny tři body. Série, ve které Jihočeši bodovali, pak čítá patnáct utkání. V tabulce to pak vypadá, jako kdyby Motor neměl konkurenci. Lize vládne o 14 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem je obránce Karel Plášil, který posbíral dvacet šest bodů. Hned za ním je kolega z obrany Pavel Pýcha, jenž má o jeden bod méně. A nenechává se zahanbit ani útočník Roman Přikryl, který má stejně jako Pýcha také pětadvacet kanadských zápisů.

Sestava Motoru z posledního zápasu proti Litoměřicím:

Klouček – Pýcha, Plášil, Suchánek, Babka, Lytvynov, Pavel – Gilbert, Venkrbec, Holec – M. Novák, J. Kloz, Endál – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Christov, Prokeš, J. Veselý.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Přerov je jeden z týmů, o kterém si myslím, že v letošním play off půjde hodně daleko. Určitě je to pro nás po včerejšku, kdy jsme si zajistili play off, dobrá konfrontace. Rozhodnou výkony gólmanů. Přerov má hru postavenou na defenzivě a právě gólmanovi hodně pomáhají. Proto má Klimeš nejlepší čísla v lize. Potkají se dva týmy, které mají nejlepší přesilovku, rozhodne i efektivita. Přerov hraje na málo gólů, my naopak, kromě zápasu s Jihlavou, teď dávali gólů dost. Půjde o jeden z nejtěžších zápasů venku v této sezoně, pro nás to bude opravdu dobré zrcadlo."

Sociální sítě

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...

!?Pozor, změna! Zítra s Plzní hrajeme až od 18:30. Utkání bude přenášet ČT Sport. Preview na zápas si můžete přečíst na tomto...

45. narozeniny slaví bývalý obránce Vladimír Gýna. V ČB 3 sezony, 88 zápasů, v nichž dal 6 gólů (3 v přesilovkách, 1 vítězný) a...

50. narozeniny slaví Arpád Györi. V ČB 6 sezon, 196 zápasů, v nichž zaznamenal 29 gólů (3 v přesilovce, 3 vítězné, 2 remízové),...

×
×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
Madeta Motor Č. Budějovice