ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.11.2019, Adam Pavlíček

Českobudějovičtí vyráží do Polárky na Frýdek-Místek

Po výhře nad Vsetínem na Motor čeká další soupeř. Jihočeši zamíří do vzdáleného Frýdku-Místku, který je v tabulce zatím na dvanácté příčce. O favorita zápasu tak nebude sporu. Zda Prospalovi svěřenci očekávání naplní, můžeme sledovat v sobotu od 17:00, kdy padne úvodní buly utkání. Pokud nemáte v plánu hokejisty z jihočeské metropole podpořit osobně, duel můžete sledovat online skrze onlajny.com nebo na serveru HokejkaTV.

HC Frýdek-Místek

"Forrest Gump by řekl: Tohle je nejvíc největší hádanka," stálo před sezonou na webu hokej.cz při představování frýdecko-místeckého týmu. Je pravdou, že rysi se jeví poměrně nevyzpytatelně, zvlášť na domácím kluzišti, kam musí týmy cestovat v mnoha případech i přes celou republiku. V hale Polárce, jež slouží jako domácí útočiště tohoto týmu, se svěřencům trenéra Wojnara podařilo vyzrát například na Jihlavu, Vsetín nebo vysoce postavenou Porubu.

Obecně ale ve Frýdku-Místku spokojenost se sezonou zatím zřejmě panovat nebude. Blíží se rozdělení týmů na dvě osmičky a aby Slezané skončili v té tabulkově lepší, to je téměř nemožné. Ve zbývajících čtyřech zápasech by nesměli ztratit ani bod, přičemž Slavia, která zatím okupuje poslední příčku, která zaručuje postup do lepší skupiny, by v nejlepším případě ani bod nesměla získat. Na postup do standardního play off tak mohou rysi pomýšlet skrze předkolo. Aby se do něj dostali, to však budou muset po konci nadstavby skončit nejhůře na 10. místě. Z tohoto pohledu je tedy stále rozhodně o co bojovat.

Sestava Frýdku z posledního utkání proti Jihlavě:

Malík – D. Stránský, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Novotný, Mikulík – Eret, Przybyla, Martynek – Tomi, Kaukič, Klimša – V. Nestrašil, Stuchlík, Motloch.

27. kolo

HC Frýdek-Místek

ČEZ Motor České Budějovice

sobota 30. listopadu 2019, 17:00, Hala Polárka

Z města pod Černou věží

Českobudějovický tým stále šlape jako stroj. Kromě již několikrát zmíněné prohry na nájezdy v Přerově se svěřenci trenérů Prospala a Tottera opět dostali na vítěznou vlnu, kterou potvrdili v minulém kole, když v Budvar aréně přehráli nakonec jasně Vsetín 5:0. Motor si tak v čele tabulky upevnil náskok, který čítá již 17 bodů. Výsledková pohoda v týmu se projevuje i ve všech ohledech produktivity.

V top pětce kanadského bodování najdeme na třetí pozici Romana Přikryla, kterému více než zdatně sekunduje obránce a kapitán Pavel Pýcha, který pětici uzavírá. Jan Veselý, jakožto nejlepší střelec týmu, se se sedmnácti zásahy nachází celkově na druhé příčce. Nejlepším nahrávačem ligy je pak Roman Přikryl, který pro své spoluhráče zařídil již pětadvacet gólových asistencí.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Jde o mladý tým, který skvěle bruslí a má hodně mladých hráčů, kteří se chtějí probojovat do extraligového Třince. Určitě jsou tedy hodně motivovaní. Musíme se vyvarovat lacinných ztrát kotoučů a musíme být disciplinování. Stále máme hodně trestných minut, což se nám zatím nedaří moc redukovat. Musíme být připravení a mít lepší start než doma se Vsetínem. Taky se musíme soustředit na práci s kotoučem, což bude proti mladému týmu důležité. Stejně jako náš pohyb. Určitě chceme vyhrát za tři body a mít pořád komfortní náskok. Výborné výkony u nich podává gólman Nick Malík, který Frýdek držel v posledním zápase s Jihlavou."

Sestava Motoru z posledního utkání proti Vsetínu:

Klouček – Pýcha, Plášil, Vydarený, Suchánek, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, J. Kloz, Gilbert – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...