ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.12.2019, Adam Pavlíček

Nevzdali jsme to a zůstali ve hře, hledal pozitiva Conor Allen

Proti Havířovu čekala Motor nakonec pořádně těžká práce. Českobudějovičtí hráči zaveleli ke kompletní obratu v posledním dějství utkání, kdy se dvakrát trefil Doležal a Prospalovi svěřenci se tak mohli radovat z osmé domácí výhry v řadě. Z defenzivních řad k dalším třem bodům přispěla také relativně nová posila Conor Allen. Ten se k zápasu vrací a také popisuje, jak se zrodil jeho přestup na jih Čech.

Jak těžké to dnes bylo utkání? Hlavně potom, co jste dvakrát prohrávali o dvě branky.
Nechali jsme si od soupeře dát na vlastním hřišti tři góly, což už nechceme, aby se opakovalo. Pozitivum je, že jsme stále zůstali ve hře. Jsme dost dobrý tým a i když jsme prohrávali o dva góly, nic jsme nevzdali. Navíc určitě není ideální začínat za stavu 0:2. Nakonec je toho hodně, co si z tohoto utkání můžeme odnést.

Posílí takovýto obrat i sebevědomí?
Určitě to byl dobrý zvrat zápasu, ale jestli si něco musíme z tohoto zápasu vzít, je to fakt, že takto nemůžeme obracet každé utkání. Ne vždy by to mohlo vyjít, jako se tomu stalo dnes. Tudíž se pokusíme to neopakovat.

Conor Allen proti Havířovu

Body: 0+0
Ice-time: 19:04
+1
Bloky: 2

Když odbočíme od dnešního zápasu, jak jste se dostal sem, do Budějovic?
Minulý rok jsem byl v Plzni, kde bylo všechno fajn, po lidi kolem týmu až po fanoušky. V létě jsme se ale nedohodli na podepsání nové smlouvy. Pak jsem se zkusil do týmu Mountifeldu dostat na try-out, ale z nějakého důvodu vedení váhalo a byl jsem to já, kdo musel pryč. Poté mi zavolal Václav Prospal, se kterým se známe z New Yorku Rangers. Já jsem prostě chtěl hrát hokej, načež mi nabídl dobrou nabídku, přemluvil mě a rozhodl jsem se zůstat. Jsem nadšený, že tu můžu být a nezabývat se věcmi, jako byl třeba letní try-out.

Než jste přišel, znali jste se s Václavem Karabáčkem, je tomu tak?
Ano, hráli jsme spolu na farmě Buffala pár let zpátky. Nebyli jsme tam sice spolu tak dlouho, přesto bylo fajn přijít sem a vidět nějakou známou tvář. Navíc předtím jsme se spolu potkali v Plzni, kde s námi tehdy trénoval.

Jak se vám líbí České Budějovice jako město?
Určitě je to tu skvělé. Máme teď hodně zápasů, což je priorita, takže jsem ještě nestihl projít město celé a blíže ho prozkoumat, ale z toho, co jsem zatím viděl, je to parádní. I můj pes to tu miluje, je tu hodně parků a řek, takže ideální.

Sociální sítě

Do prodeje šly vstupenky na první zápas Generali Česká Cupu s Plzní. Kupovat mohou do omezeného hlediště prozatím jen...

Odložené utkání Generali Česká Cupu s @RytiriKladno se bude hrát v pondělí 17. srpna od 17:30.Už zítra začne prodej vstupenek na...

Před 100 lety se narodil Jan Homolka. V ČB 6 sezon, cca 30 zápasů, 18 gólů. Člen postupového týmu 1942. Jeho kariéru ovlivnila...

50. narozeniny slaví Luboš Rob st. V ČB 17 sezon, 732 zápasů, 263 gólů a 598 bodů (rekord)! Člen bronzového týmu 1995 a...