ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.11.2018, Filip Kortus

Bojovník Vojtěch Doktor se vrací po operaci druhého kolena

Kdyby se vyhlašoval sportovní smolař uplynulých měsíců, patřil by mezi kandidáty na nejcennější trofej. Reprezentační obránce Vojtěch Doktor musel v květnu na operaci menisku levého kolena, před více než měsícem ho stejné zranění potkalo na pravém koleni. Nic ovšem nebalí, znovu se vrací do tréninku a věří, že veškerou smůlu si v letošním ročníku už vybral.

Před měsícem vás čekala operace i druhého kolene. Jak se zranění přihodilo?
V letní přípravě jsem si poškodil druhé koleno, když mi praskl meniskus a musel jsem na operaci. Stalo se mi to při dřepu a myslím si, že jsem si při tom poškodil i druhé koleno. Zřejmě byla pouze otázka času, kdy také povolí. Stalo se to v průběhu zápasu druhé ligy, když jsem hrál za David servis. Ucítil jsem jemné škubnutí v koleni a bylo to.

Čím to podle vás může být, že jste měl stejné zranění na obou kolenech?
Jednou z možností může být, že mamka má problémy s chrupavkami, takže po ní něco mohu mít dědičně. Zároveň mám ploché nohy, takže při dřepu mi jdou kolena špatně. Faktorů se sešlo více a vyústilo to v tento zdravotní problém.

I druhá operace proběhla bez problémů?
První jsem absolvoval v Olomouci, po necelých dvou měsících už jsem se zapojil do prvního přípravného zápasu. Druhou jsem měl už v Budějovicích. Nyní je to zhruba měsíc a týden po operaci a už pomalu začínám trénovat na ledě.

Je těžké zdravotní trable zvládat z hlediska psychiky?
Když se mi to stalo poprvé, tak jsem z toho byl kyselý. Dva měsíce jsem kvůli zranění nikdy mimo hru nebyl, takže to nebylo nic příjemného. Dokázal jsem se s tím srovnat, překonal jsem to. Když to přišlo podruhé, tak jsem si řekl, že je to tu znova a aspoň jsem věděl, do čeho jdu. Na psychiku to není lehké, vše, co jsem před tím natrénoval, je zase pryč. Už se těším, až se do toho zase dostanu a budu moct nastoupit.

Od začátku týdne se individuálně připravujete na ledě?
Dva týdny po operaci jsem měl klid a nesměl jsem dělat nic. Následovala rehabilitace, začal jsem šlapat na kole a chodit do posilovny s Tomášem Cibulkou. V pondělí jsem se dostal poprvé na led, příští týden bych se měl zařadit do tréninkové jednotky A-týmu.

Už na ledě nepociťujete bolest?
Už to bylo dobré. Byl jsem i na brankářském tréninku, kde jsme jezdili naplno, takže už mě to pouští do jakéhokoliv pohybu. Musím na to přesto dávat pozor, koleno je trochu křehké a doufám, že už to bude bez problémů.

Věříte, že jste si už veškerou smůlu v letošní sezoně vybral?
Doufám, že jsem si to vybral na začátku a teď už mě minimálně do konce sezony bude provázet jenom zdraví. Snad se mi i nějaké štěstíčko nahromadilo za tu dobu, co jsem byl marod. (úsměv)

Zajímá se o váš zdravotní stav i trenér reprezentační devatenáctky?
Mluvil jsem s panem Brukem, nyní tým čeká akce ve Finsku. Zřejmě bych byl v nominaci, ale zdraví mi to nedovolilo. V prosinci se v Kanadě koná neoficiální mistrovství světa, kam bych se rád probojoval. Vybírají se odsud i hráči na dvacítky, takže mám velkou motivaci, abych se turnaje zúčastnil.

Sociální sítě

I podruhé v přípravě jsme na domácím ledě uspěli, @lausitzerfuechse jsme porazili 4:2. #priprava

Bude tato sestava dnes vítězná? Jaký je váš tip? #friendlymatch

Bude tato sestava dnes vítězná? Jaký je váš tip? #friendlymatch

Kabina na dnešní utkání je ready! #hcmotor #match #friendlymatch #dressingroom