MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.04.2020, Petra Bicková

Být kapitánem v klubu, ve kterém jsem vyrůstal, je čest, říká Pavel Pýcha

Pavel Pýcha se stal čtvrtým nejmladším kapitánem v historii klubu a hned v této pozici dovedl svůj tým do extraligy. Také v letošní sezóně zaznamenal rekord v počtu bodů získaných obráncem během základní části Chance ligy. Celkem získal neuvěřitelných 60 bodů (13+47) a překonal tak rekord Jiřího Říhy. Pýcha odehrál v základní části celkem 57 zápasů. Měl nejvíce startů z celého týmu.

Letošní sezóna byla pro Vás určitě výjimečná. Stal jste se kapitánem mužstva. V minulosti tady byla kapitánem taková jména jako Dvořák, Lála nebo v nedávné minulosti Josef Straka či Zdeněk Kutlák. Jak jste tuto roli přijal? Cítil jste zodpovědnost?
Určitě jsem cítil zodpovědnost. Je čest být kapitánem v jakémkoliv mužstvu, kór v týmu, ve kterém jsem vyrůstal. Navíc Motor má dlouholetou tradici a jsem rád, že můžu nosit céčko právě tady.

Dělal jste kapitána třeba skoro o 18 let staršímu Jiřímu Šimánkovi nebo o málo mladšímu Renému Vydarenému (oba nosili také kapitánské céčko), jak vás brali jako kapitána?
Oba kluci jsou profesionálové a hodně mi pomáhali. Jak René, tak Jirka mají bohaté zkušenosti a já jsem moc rád za to, že v našem týmu takoví hráči jsou, a že jsem je měl při ruce.

Pavel Pýcha v sezóně 2019/2020:

Zápasy: 57
Body: 60 (13+47)
+/-: +41
Trestné minuty: 42
Průměrný ice time: 21:44

Ve "výjimečné sezóně" jste překonal rekord první ligy v bodování obránců. Váš bodový zisk se zastavil na čísle 60 za 13 branek a 47 asistencí. Byla vaše příprava na tenhle ročník nějak odlišná od ostatních?
Odlišná příprava byla. Poprvé jsme měli individuální letní přípravu, kterou jsem velice uvítal a dost mi pomohla. Jinak to vše probíhalo podobně jako minulou sezónu.

Byl jste favorit v anketě „Hráč sezóny“ a následně jste ji vyhrál. Co pro Vás znamená toto ocenění od fanoušků?
Je to super pocit, ještě když to vezmu, že je to spojené s velice úspěšnou sezónou.

Úspěch této sezóny podtrhuje velký bodový náskok po základní a nadstavbové části. Myslíte, že mohl být příčinou třeba oproti minulým letům širší kádr a konkurence v týmu, hlavně tedy v útoku?
Myslím si, že to souvisí všechno se vším. Zůstalo hodně hráčů z minulé sezóny, k tomu se přivedli další noví hráči, kteří tu kvalitu týmu zase zvedli. Takže určitě to bylo i tím širokým kádrem, že jsme měli kam sáhnout. Naše mužstvo bylo dobře poskládané a každý hráč měl svou roli.

Víme už, že budete pokračovat v Motoru i příští rok. Měl jste i jiné nabídky?
To jsem vůbec neřešil. S Motorem jsem měl smlouvu a nic jiného jsem neřešil.

Dá se očekávat, že v Budějovicích nastane se startem extraligy hokejové šílenství. Do Budvar arény budou jezdit nejlepší týmy z republiky. Na jaké soupeře se nejvíc těšíte?
Asi takhle úplně nemám žádný konkrétní tým. Ale všechny týmy z popředí extraligy budou určitě atraktivní soupeři a na ně se těším. Bude to zpestření oproti týmům, které k nám jezdily do teď.

Když nemáte žádný konkrétní tým, máte třeba nějakého hráče z extraligy, proti kterému si chcete nejvíce zahrát?
Líbí se mi hra Ladislava Šmída z Liberce, takže určitě na něho se těším.

Současný stav společnosti a s tím i ve sportu kvůli koronaviru nikdo nepamatujeme. Jak vy snášíte tuto nepříjemnou situaci a jak trávíte čas?
Většinu času trávím doma. Snažím se dodržovat nařízení, která jsou s celou situací spojená. Občas také vyrazím se projít, nejde být celý den doma. Není to nic příjemného, ale v tuto chvíli to jinak nejde a já to respektuji.

Sociální sítě

?? Nová sezona je tady a s ní i ''Naše Tipovačka'' od partnera @skodacz. Zapojte se na webu soutez-skoda.cz do bitvy o skvělé...

Asistent kapitána Martin Novák pevně věří, že Motor se brzy dočká prvních bodů. ''Jsme tu lepší hokejisti, než jak se zatím...

Dneska už byly první body hodně blízko! Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, ovšem v té třetí se třikrát ze vstřelené...

Do druhého kola na ledě Mladé Boleslavi nastoupíme v této sestavě! ??