ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.08.2019, Filip Kortus

Čeká nás vynikající turnaj, říká nový trenér juniorky Luboš Rob starší

Po konci u A-týmu se Luboš Rob st. vrací do Motoru, koučovat bude nejstarší mládežnickou kategorii. V průběhu letní přípravy se společně s Jiřím Hanzalem ujal trénování juniorského týmu. Počínání jeho svěřenců bude k vidění na mezinárodním turnaji O letní pohár hejtmanky Jihočeského kraje. „Dle mého názoru je to nejlepší juniorský turnaj, který se na našem území koná," hovoří o turnaji, který začíná ve čtvrtek v Budvar aréně a bude trvat až do neděle.

Po konci angažmá u kormidla A-týmu Motoru jste společně s Marianem Jelínkem hledali nové působiště, ale nic vyhovujícího se neobjevilo?
S Marianem jsem v kontaktu pořád, hledali jsme něco společně. Čekali jsme na adekvátní nabídku, která by vyhovovala oběma. Dostali jsme i dvě možnosti do extraligy, ale nakonec to nedopadlo. Skončilo to tak, že jsem měl celý rok volno a ode všeho jsem si odpočinul. Mohl jsem se jezdit dívat na syna a věnovat se rodině.

Nad nabídkou z juniorky jste neváhal?
Sešlo se to tak, že Martin Štrba dostal nabídku z Chomutova. Byl mu umožněn odchod, což chápu, protože je to pro něho šance. Trenérská rada se shodla, že budu prvním, koho osloví. Dostal jsem na rozmyšlenou víkend a zřejmě nejvíce mě přesvědčilo to, že o mě stála celá trenérská rada. Strávil jsem v Budějovicích většinu svého života, takže mě to také táhlo zpátky. Juniorka mě lákala, takže jsem nabídku přijal.

Juniorku už jste dříve koučoval, ale k týmu jste přišel až v průběhu sezony. Bude to pro vás něco nového tím, že mužstvo chystáte už od letní přípravy?
Když jsem přišel, moc hráčů jsem neznal. Poznával jsem je průběžně, měl jsem na to prakticky celé léto. Na letní přípravě se pozná vůle hráčů, jak moc chtějí pracovat. Na ledě je to ovšem o něčem jiném a už se nám pomalu rýsuje základní osa týmu. Kluky už znám natolik, že vím, kdo s kým by mohl hrát. Odehráli jsme tři přípravné zápasy, následoval turnaj v Litvínově, který toho plno ukázal. Nyní je před námi vynikající turnaj, který zorganizovalo naše vedení.

Proběhla suchá příprava tak, jak měla?
Po suché přípravě jsem hráče pochválil, protože není jednoduché, aby celý tým pracoval na maximum a měl vidinu dospělého hokeje. Měl jsem u některých menší výhrady k přístupu, ale vyříkali jsme si to. Všichni měli nasazení, odmakali to.

V úvodu přípravy se hned několik hráčů z juniorky zapojilo do tréninku s A-týmem. Povolal jste na jejich místa dorostence?
Před začátkem tréninků na ledě mě oslovil Venca Prospal, jestli bych mohl uvolnit několik hráčů do A-týmu. Byla to pro ně velká šance, nijak jsem jim v tom nechtěl bránit a naopak jsem je podpořil. Brzy přišlo zúžení a většina hráčů se nám vrátila. Pár dorostenců jsme využili, eventuálně bychom je mohli použít i v sezoně.

Přivítali jste v týmu nové posily?
Z Havlíčkova Brodu přišel Jiří Najman, z Jihlavy dorazil Tomáš Pigl. Na zkoušku k nám přišli Miroslav Matoušek, Petr Bouška a Josef Cibuzar. Uvidíme, jak se noví hráči budou jevit.

Na ledě se s vámi chvíli připravovali i Martin Heřman, Vladimír Sičák nebo Rok Pajič. Bylo to rozhodně velké plus pro kvalitu tréninku, že?
Vláďa s Rokem za mnou byli a ptali se, jestli by to bylo možné. Neměl jsem s tím problém, i vedení s tím souhlasilo. Kluci koukají, co oni dokážou, mohou se od nich leccos přiučit. Bylo to pro nás všechny příjemné zpestření.

Berete v potaz, že o některé hráče z týmu může být zájem v dospělých soutěžích?
O této možnosti samozřejmě vím. Za ně bych byl moc rád, kdyby sehnali dobré angažmá třeba v první lize, ačkoliv by to bylo pro juniorku citelné oslabení. Mají věk na to, aby hráli za dospělé. Prostor ode mne dostanou, ale musí být na ledě nejlepší. Na základě toho mohou dostat angažmá i v průběhu sezony. Podle toho, jak k tomu přistupují, je na nich znát, že se o šanci v dospělém hokeji chtějí porvat. Byla by škoda, kdyby končili v juniorce.

Co říkáte kroku, že se ročníky “zastavily“ a budou tak nastupovat stejné věkové kategorie jako loni?
Uplynulý rok, kdy to bylo posunuté, to dle mého nebyla ta pravá juniorka. Jsem přesvědčen, že se soutěž zkvalitní. Zvýší se tím konkurence, kvalita týmu bude s devatenácti a dvacetiletými hráči větší. Takhle je to nastaveno správně.

Už se mužstvo těší na turnaj O letní pohár hejtmanky Jihočeského kraje?
Čeká nás mezinárodní konfrontace a čtyři velice kvalitní soupeři. Tím, že to bude pro všechny týmy hlavní prověrka před začátkem soutěže, tak přijedou kompletní a budou to zajímavé bitvy. Nastupovat budeme s týmem, který bude připraven i do sezony. Mohou přijít zranění, ale už chci mít jasno o složení formací. Byl bych rád, kdyby se diváci přišli podívat a podpořili nás. Dle mého názoru je to nejlepší juniorský turnaj, který se na našem území koná.

Sociální sítě

V sobotu se Jiří Šimánek zapíše do klubové historie jako hráč s nejvíce starty za celých 92 let trvání klubu! Jeho rekordní...

Každá výhra se počítá! Motor skvělým nástupem zaskočil Porubu a i když se pak zápas zdramatizoval, soupeř odjel domů bez bodu....

@hcporuba jsme zdolali 4:2 a máme na kontě další výhru! ???? #chanceliga #CEBvPOR

Dnes zahajujeme proti Porubě sérii tří domácích zápasů v řadě. Jakým skóre podle vás skončí ten první? #hcmotor #dnesnisestava...

×
×
Dnes v 15:00 | U20
HK Mountfield Hradec Králové
ČEZ Motor Č. Budějovice