MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.04.2016, Matěj Mayer

Českobudějovičtí v nižších ligách v sezoně 2015–16 (2)

V druhém díle článku o hráčích českobudějovického Motoru, kteří nastoupili i v nižších ligách, zbývá představit osmero útočníků. Z nich si 2. ligu zahráli jen zkušenější Ladislav Marek s Adamem Přibylem. Zbývající šestice vypomáhala ještě juniorům. Kromě Luboše Roba a Radka Prokeše, kteří byli již kmenovými hráči áčka a v juniorce hráli posledním rokem, se jedná o mladší hráče.
Radek Prokeš exceloval v juniorce. S průměrem 2,05 bodu na zápas kraloval DHL extralize!

Ladislav Marek

Urostlý mladík neměl místo v kádru týmu z prvoligové špičky jisté, juniorům už ale z důvodu vyššího věku vypomáhat nemohl, a tak jej vedení Motoru posílalo na střídavé starty do mateřského Písku. Tam Ladislav Marek exceloval a ukázal, že je hráčem převyšujícím 2. ligu. Ve 20 zápasech si připsal výtečných 26 bodů (16+10) a byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem mužstva. První tři hokejisté na špici bodování IHC Písek přitom měli o 14 utkání více. V předkole play-off, ve kterém Písečtí vypadli po dvou zápasech s Havlíčkovým Brodem, si nezahrál. O místo v sestavě Českých Budějovic bude bojovat i v nadcházející sezoně.

Adam Přibyl

Druhý a zároveň poslední forvard, který si vyzkoušel 2. ligu. Adam Přibyl si ve WSM lize odkroutil jen 15 duelů a od začátku prosince už působil výhradně o soutěž níže. Nejprve hrál za bezradný Jindřichův Hradec, v jehož dresu si však zvládl připsat v pěti zápasech slušné tři body (1+2), poté přesídlil k favoritovi třetí nejvyšší soutěže do Tábora. U kohoutů mu pšenka kvetla více, když ve 12 utkáních zaznamenal stejný počet bodů (7+5). Ke konci sezony utrpěl zranění ruky, a tak se tým musel v rozhodujících momentech sezony obejít bez jeho pomoci. Boje o postup do WSM ligy Tábor v závěrečné fázi nezvládl.

Luboš Rob

V této sezoně nejlepší hráč do pole, kterého Motor poslal hrát níže. Nebylo to však z výkonnostních důvodů, Luboš Rob měl i ve třetím kompletním ročníku v A-týmu ještě status juniora a Jihočeši tak využili jeho služeb pro potřeby juniorského týmu. V dresu motorácké juniorky se představil v základní části celkem šestkrát a zaznamenal sedm bodů (6+1). V play-off ale nastoupil v sérii s Chomutovem pouze v prvním zápase, v němž zapsal asistenci. Piráti vyřadili českobudějovickou juniorku v osmifinále v poměru 3:0.

Radek Prokeš

Mladík, jenž vzbuzuje sympatie, v uplynulém ročníku zdánlivě ustoupil ze slávy. Radek Prokeš doplatil na zranění a velkou konkurenci, kvůli které strávil více času v juniorce. Ve své poslední sezoně v mládeži ale doslova zářil! V pouhých 19 utkáních si připsal famózních 39 bodů (17+22) a s průměrem více než dvou bodů na zápas byl v extralize juniorů vůbec nejlepší. Právě on se výrazně zasloužil o to, že junioři po sedmi letech postoupili do vyřazovací části. Tolik bodů v juniorce Motoru zaznamenal naposledy Michal Švihálek v sezoně 2011–12. Neméně zajímavý je fakt, že v historické statistice kanadských bodů získaných v juniorech Českých Budějovic se Prokeš dostal na sedmé místo. V play-off ale jeho čtyři body (2+2) ve třech zápasech na postup nestačily.

Tomáš Guman

Teprve 18letý křídelník byl Prokešovým kumpánem a prožíval podobnou sezonu. V prvním týmu pro něj bylo místo maximálně ve čtvrté pětce, ale v juniorce byl nepolapitelný. Stal se dvorním nahrávačem svého staršího kolegy, který zužitkoval hned několik z jeho 26 pasů, které byly proměněny v gól. Tomáš Guman si vedl na svůj věk v juniorské kategorii obdivuhodně, když zapsal 34 bodů (8+26) a dělil se o druhé místo v klubové produktivitě navzdory tomu, že odehrál jen 19 duelů. V play-off se ve svém jediném zápase brankově prosadil a na rozdíl od Prokeše může hrát za juniory ještě v nadcházejících dvou ročnících.

Dominik Točík

Do prvního mužstva už v poslední sezoně se s ním nepočítalo, nakonec však při zranění útočníků dostal příležitost, kterou si vytvořil díky kvalitním výkonům v juniorech. Dominik Točík sice zrovna neatakoval ofenzivní rekordy, ale přispíval spolehlivou hrou a dobrým střeleckým instinktem. Statistiku zápasů a bodů měl oproti Gumanovi přesně opačnou – 34 utkání a 19 bodů (12+7). Připsal si ale také 91 trestných minut. Ve vyřazovacích bojích ve dvou duelech v sérii s Chomutovem nebodoval.

Petr Panáček

Kapitán českobudějovických juniorů se do áčka dostal až při marodce v play-off a hned ve svém druhém utkání se brankově prosadil. V základní části byl v juniorském týmu Motoru čtvrtým nejlépe bodujícím hokejistou, když posbíral 31 bodů (9+22) a jako správný kapitán odehrál největší porci utkání – 44 ze 46. Dojem však Petr Panáček hodně kazil nelichotivou statistikou plus mínus, v níž byl s hodnotou -27 vůbec nejhorším hráčem celé DHL extraligy. Ve vyřazovacích bojích s Chomutovem odehrál všechny tři zápasy a podařilo se mu třikrát asistovat.

Marek Sloboda

Talentovaný 18letý mladíček, který působil před příchodem do Českých Budějovic ve Slovanu Bratislava a reprezentoval Slovensko na Memoriálu Ivana Hlinky, byl do prvního týmu Motoru povolán až na sklonku sezony a objevil se jen ve dvou zápasech play-off. V základní části v juniorském mužstvu Marek Sloboda ukázal především střeleckou kvalitu, když byl se 13 brankami třetím nejlepším střelcem juniorů. Celkově zaznamenal 21 kanadských bodů (13+8) a odehrál porci 41 utkání. V play-off nechyběl v ani jednom ze tří duelů a jednou skóroval.PRVNÍ DÍL ČLÁNKU K PŘEČTENÍ ZDE
Sociální sítě

I letos má Motor vlastní sušenky a když teď musíte s dětmi trávit čas hlavně doma, určitě oceníte, že v něm najdete i motorácké...

Proti @HCSpartaPraha nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

Již za pár hodin nás čeká retroutkání proti pražské @HCSpartaPraha ?? jak se vám líbí retrodresy, které jsou vzpomínkou na dosud...

Dnes nás čeká výjimečný zápas, a tak vychází i výjimečný HOKEJKLUB věnovaný největšímu úspěchu historie českobudějovického...