ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.01.2011, Petr Novotný

Cesty na sever Jihočechům nepřejí. Jaká bude tahle?

Třikrát hráli budějovičtí hokejisté doma. Třikrát se radovali z tříbodového vítězství a díky tomu se posunuli z hranice desítky na šestou pozici. Jenže rozdíly mezi celky bojujícími o účast ve vyřazovacích bojích jsou velmi malé a aby se hráči HC MOUNTFIELD mezi elitou udrželi, musejí bodovat i venku. První možností je cesta na sever Čech. V Litvínově mají domácímu celku co oplácet, protože listopadová krádež bodů z Budvar arény byla pro Jihočechy těžkou ranou. Třetí vzájemný zápas sezony začne v 17.30 hodin na stadionu Ivana Hlinky.

O soupeři – HC BENZINA LITVÍNOV

„Doma sice vyhráváme, ale chtělo by to už přivést i nějaký bod z venku. Měli bychom navázat na náš výkon v Třinci a zkusit to hned v Litvínově,“ uvedl po posledním domácím utkání HC MOUNTFIELD střelec rozhodující branky Rostislav Martynek. Jihočeši se třemi domácími utkáními v řadě kolem Vánoc znovu vrátili do hry o šestku play-off. Celkem už bodovali ve čtyřech zápasech po sobě a rádi by na to navázali i při dlouhé cestě na sever Čech.

Jenže pozor. Když jel Litvínov naposledy stejnou trasu do Budějovic, všichni v Budvar aréně čekali, že si z výletu nepřiveze nic jiného než špatné vzpomínky. Jenže Litvínovští si sebou do autobusu zabalili i tři body a především způsob, jakým je domácím sebrali, vzal jihočeským fanouškům úsměv ze rtů. Litvínov je v této sezoně nevyzpytatelným soupeřem. Od začátku hraje dobře doma. V této statistice je na čtvrté příčce tabulky a předběhly ho jen tři celky – Vítkovice, Třinec a HC MOUNTFIELD. Jenže v poslední době se zdá, že o překvapení není na nouze a Litvínov je skutečně týmem, který dokáže každého porazit a s každým prohrát.

Vždyť se stačí jen podívat na statistiku doma. V poslední době tam dokázala bodovat Mladá Boleslav, Liberec. Už dříve i Plzeň. Naopak tam neuspěly celky jako Pardubice nebo Třinec – ty zase dokázaly vyrabovat Budvar arénu. Ani fanoušci severočeského klubu tak neví, co přesně mohou od kterého zápasu čekat. „Budějovice přijedou bránit a budou hrát na brejky. Zápas bude opatrný a nepadne moc gólů,“ předpovídá pro litvínovskou internetovou televizi brankář Jaroslav Hübl. Navíc dodává, že Jihočechy jeho celek dvakrát porazil a psychická výhoda bude na jeho straně. „Musíme udělat všechno, aby to za tři body vyšlo, abychom udrželi odstup od jedenáctého místa,“ říká zase obránce Richard Jareš, který má s budějovickým klubem zkušenost z předloňské sezony.

Litvínov se opírá o nahrávky nejproduktivnějšího hráče Viktora Hübla, který je adresuje střelcům Peteru Jánskému nebo Františku Lukešovi. Oba jako jediní překročili hranici deseti branek v sezoně. Zdatně jim pak sekundují Martin Jenáček nebo Martin Rusinský, který po příchodu ze Sparty Prahy ve svém rodišti výrazným způsobem ožil a znovu patří k nebezpečným hráčům. Poslední zápas Litvínova nebyl šťastný. Na ledě Karlových Varů prohrál tým 1:4 a centr Viktor Hübl před utkáním upozorňuje: „Musíme navázat na to, co jsme hráli v Budějovicích a vyvarovat se toho, jak jsme hráli ve Varech.“Zajímavosti

Viktor Hübl – pozor na něj!

Dvakrát spolu zatím v této sezoně hrály oba celky a dvakrát se radovali z vítězství Litvínovští. Výraznou roli hrál vždycky centr první severočeské formace Viktor Hübl. V prvním utkání v Litvínově nahrával na rozhodující gól. O jeho příspěvku na jihu Čech netřeba hovořit. Nahrával na první tři góly a šestý přidal sám. „Nerad jsem z Budějovic odcházel, tak jim to musím nějak vrátit,“ upozorňoval s úsměvem po utkání Viktor Hübl. Jak se předvede ve třetím zápase?


Sestava soupeře z posledního kola

J. Hübl - Černošek, Kubát, Gula, Jareš, Švarný, Skuhrovec, Stříteský - Jánský, V. Hübl, Ručinský - Kubinčák, Kracík, Lukeš - Černý, Vopat, Bojer - Maxa, Kracík, Rindoš.

Vzájemné zápasy v sezoně

11. kolo, 15.10.2010: HC BENZINA Litvínov – HC MOUNFIELD 3:1
24. kolo, 26.11.2010: HC MOUNTFIELD – HC BENZINA Litvínov 4:6

Statistiky

37. kolo
HC MOUNTFIELD

HC BENZINA Litvínov
6.
Umístění v tabulce
10
36 / 15 - 4 - 3 - 14
109:100 / 56
Statistiky v sezoně
(základní část)
35 / 14 - 2 - 2 - 17
87:113 / 48
1:3 Pardubice (D)
3:4sn Třinec (V)
5:4 Brno (D)
4:0 Zlín (D)
2:1 Sparta (D)
Aktuální série
4:3sn Plzeň (V)
3:5 Ml. Boleslav (D)
2:7 Zlín (V)
6:3 Třinec (D)
1:4 K. Vary (V)
Milan Gulaš
29 (13+16)
Nejproduktivnější hráč v sezoně
Viktor Hübl
29 (7+22)
Milan Gulaš(13)
Nejlepší střelec v sezoně
Peter Jánský (16)
Milan Gulaš (16)
Nejlepší nahrávač v sezoně
Viktor Hübl (22)
František Ptáček 18 (6+12)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Ivan Švarný 9 (1+8)
Jan Snopek (+10)
Jakub Šulc (-6)
+/- bodování v sezoně
Richard Jareš (+2)
Ivan Švarný (-20)
Jan Novák (89)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Karel Kubát (56)
Jakub Kovář
91,59% - 2,72
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Petr Franěk
90,63% - 2,89
Jaroslav Hübl
89,85% - 3,20

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Sociální sítě

40. narozeniny slaví bývalý obránce Ivo Kotaška. V ČB 9 sezon, 269 zápasů, v nichž dal 9 gólů (2 v přesilovce, 1 vítězný) a...

Jak se vám líbí speciální dres s legendárním Antonínem Španingerem? Motor v této sérii dresů odehraje celé utkání s Přerovem....

Dnes nastoupíme v této sestavě! Jaký tipujete výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvHAV

Máme posilu z extraligy! Motor jde tvrdě za svým cílem a i když vede o více než 30 bodů, přivádí další posilu. Adame, ať se ti v...