24.10.2005, Antonín Vansa

Chtěli jsme Pardubice aktivní hrou zaskočit, říká Hübl

P a r d u b i c e - Extraligový nováček z Českých Budějovic pokračuje ve své spanilé jízdě. Neprohrál ani podesáté v řadě, když dokázal remizovat na půdě posledního extraligového mistra. A mnoho nechybělo, aby diváci opouštěli pardubickou ČEZ Arénu se svěšenými hlavami. „Rozhodčí nám neuznal jasný gól,“ konstatoval centr druhé formace Viktor Hübl.
Uhráli jste s Pardubicemi remizu 1:1, ale asi se shodneme na tom, že jste měli na vítězství?
Já nevím. Bod je dobrý. Začali jsme dobře, ale dostali jsme v oslabení pěti proti třem gól a pak už bylo hodně těžké se prosazovat. Naštěstí jsme dokázali alespoň vyrovnat.

Kalkulovali jste před zápasem s tím, že by Pardubice mohly být po sobotní televizní dohrávce s Litvínovem unavenější?
S tím se moc počítat nemá. Když se na to spoléháte, dopadne to úplně opačně.

A bylo to při utkání znát?
Popravdě jsem nad tím ani moc nepřemýšlel, takže to můžu jen těžko posoudit. Ale myslím si, že to znát nebylo.

Měli jste perfektní nástup do utkání, domácí se k první střele dostali až v patnácté minutě. Bylo vaším záměrem pokusit se soupeře zaskočit aktivní hrou?
Určitě to záměr byl. V Pardubicích to bývá opačně. Domácí na soupeře vlétnou a dostanou se do rychlého vedení. Tomu jsme chtěli předejít, tak jsme začali aktivněji než se asi čekalo. Chtěli jsme domácí překvapit.

Paradoxně v době největšího tlaku se Kotaška s Kopeckým dopustili faulů a minutu a třičtvrtě jste se museli ve třech bránit pardubickému tlaku, z něhož domácí vytěžili vedoucí gól. Není to škoda? Neměli byste se zbytečných faulů více vyvarovat?
K tomu se nedá moc říct. Je to v zápalu boje a občas prostě člověk nějaký faul udělá.

Ve 45. minutě jste stál na začátku akce, kdy po odpískání vyrovnal Ondřej Veselý. Proti výroku sudího jste hodně emotivně protestovali. Proč?
Protože to byl jasný gól.

To znamená, že Veselý podle vašeho názoru dostal puk do branky ještě před odpískáním rozhodčího Homoly?
Přinejmenším to bylo ve stejný moment. Ale hlavně se mi zdálo, že rozhodčí nedodržel tři vteřiny a pískl přerušení hry příliš brzy.

Domácí mohli po vyrovnání Gřegořka rozhodnout v prodloužení, kdy jel trestné střílení Čaloun právě po vašem faulu. Vybavujete si tu situaci?
Bylo to hned po bully. Chtěl jsem podržet puk a rozehrát jej do strany. Jejich hráč mě drobně zahákoval, já jsem na okamžik ztratil rovnováhu, puk mi vzal Čaloun a já už ho stačil jen zahákovat, aby nedal gól.

Na východ Čech za vámi přicestovala početná skupinka českobudějovických příznivců. Vnímali jste vůbec ve vyhlášeném pardubickém kotli jejich podporu?
Určitě jsme to vnímali a děkujeme jim. Celý zápas byli skvěle slyšet.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí v domácím utkání se Spartou!

PARDUBICKÉ MOMENTY VIKTORA HÜBLA

Čas 13.47
Po hezké a rychlé kombinaci Ondřeje Veselého s Petrem Sailerem se dostal centr druhého útoku ke střele z prostoru mezi kruhy. Rána mu však ideálně nesedla a Alexandr Hylák ztlumil kotouč na svých prsou.

Čas 26.17
Hübla našla hezká dlouhá přihrávka od Zdeňka Kutláka. Českobudějovický útočník mohl jet sám na branku, avšak při přejezdu útočné modré čáry drobně zakopl, ztratil rychlost a rozhodl se pro jiné řešení. Poslal puk na najíždějícího Sailera, který ale z úhlu trefil jen lapačku Alexandra Hyláka.

Čas 44.24
Stál na začátku akce, kdy Veselý vyrovnával na 1:1. Hübl ve středním pásmu poslal křížem kotouč na Petra Sailera, který okamžitě poslal nahrávku na Veselého. Zlínský odchovanec nejprve trefil Hyláka, ale následně dopravil kotouč do sítě. Rozhodčí Homola však branku neuznal, protože již po prvním zákroku pardubického brankáře přerušil hru.

Čas 64.45
V prodloužení měl Viktor Hübl puk na své holi. Dvojice pardubických hráčů jej však kotouče zbavila a bývalý litvínovský útočník neměl jinou šanci. V poslední chvíli zahákoval Jana Čalouna, který už se chystal na zakončení proti Turkovi. Sudí Homola zkřížil ruce nad hlavou na znamení trestného střílení. To zahrával Jan Čaloun, ale Turek se na brankové čáře roztáhl jako chobotnice a pokus o forhendovou kličku zneškodnil.