12.03.2012, Pavel Kortus ml.

Chyběl náš větší důraz před brankou, smutní Langhammer

Č. B u d ě j o v i c e - Jihočechům se vůbec nevydařil první domácí zápas, když nevstřelili ani gól a podlehli Liberci fotbalovým výsledkem 0:1. V jedné z největších šancí domácích byl Jakub Langhammer, ale stopku jeho střele vystavila tyčka. "Byl jsem tísněn před brankou a pouze jsem plácnul do puku, který se navíc vrtěl a trefil jsem jen tyčku," smutnil po utkání urostlý forvard. V úterý má MOUNTFIELD možnost opravy, druhé domácí utkání startuje v 17.30.

Co chybělo vašemu týmu v dnešním utkání?
Nedali jsme gól. Když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Bylo to o jedné chybičce, kterou jsme udělali my.

V čem se zápas lišil od toho druhého v Liberci?
Nešli jsme tak důrazně do jejich třetiny. Nehráli jsme tu hru, co v Liberci, a to nás stálo výhru.

Nepřipomnělo vám to trošku první zápas v Liberci, kdy to bylo podobně úporné?
To nevím. Ten zápas už patří historii a my se musíme koukat na úterní zápas, který musíme zvládnout.

Byl tento duel o prvním gólu?
To si nemyslím. Prohrávali jsme 0:1 a bylo to o jeden gól, což není moc. Kdybychom zopakovali třetí třetinu z Liberce, mohli jsme vyhrát.

Nechyběla mužstvu trošku šťáva ve třetí třetině?
Soupeř dobře bránil a my jsme nehráli to, co jsme měli. Nenahazovali jsme kotouče do třetiny a tam o ně bojovali.

Zmiňoval jste, že jste nehráli hru jako v Liberci. V čem byla jiná?
Jak říkám, nedávali jsme góly a snažili jsme se je přehrát hokejově. Musíme jít do toho důrazně. Nahazovat puky na branku a tam je dorvat klidně i s gólmanem.

V první třetině jste měli hodně přesilovek. Srazilo vás to, že se vám v nich nedařilo?
Až na tu první jsme je sehráli celkem dobře. I střely a zajímavě šance tam byly. Chybělo nám i trošku štěstí.

Málo jste se dostávali k dorážkám. Chyběl vám důraz, kterým jste Liberec předčili ve druhém utkání?
Tlak do branky tam byl. Ale chyběl nám ten zarputilý tlak, kterým se k těm dorážkám dostáváme. Venku jsme to dodržovali, doma ne. To je chyba.

Neztratila se ta výhra, kterou jste si přivezli z Liberce?
My jsme se nijak neuspokojili. Bylo to 1:1, ale ta série je dlouhá a musíme zítra a v Liberci vyhrát.

Vy osobně jste měl ve druhé třetině obrovskou šanci. Co chybělo ke gólu?
Byl jsem tísněn před brankou a pouze jsem plácnul do puku. Navíc se vrtěl a trefil jsem tyčku.

Nejlepší bude na první domácí zápas zapomenout a v úterý začít s čistou hlavou?
To určitě. Musíme to hodit za hlavu a zítra se snažit ti urvat.

Marek Pinc: Chyby jsme si vyříkali a výsledkem je čisté konto

Co jste změnili oproti domácím duelům?
Trenéři nám řekli, co máme na Budějovice hrát a od prvních minut jsme to plnili. Odehráli jsme výborný zápas směrem dozadu a výsledek 1:0 je perfektní.

V čem ale byl ten hlavní obrat?
Trošku důrazněji jsme si vše v kabině vyříkali a dnes to bylo vidět.

Byl jste i vy z branky důraznější na své spoluhráče?
Všichni jsme si k tomu něco řekli, zejména ti starší. Beci to výborně čistili před mnou a odehráli jsme opravdu výborný zápas.

Pomohly vám i tyčky…
Před utkáním jsem si říkal, že bych také mohl dostat nějaké tyčky. Třeba jako Trvka (Jiří Trvaj, brankář Komety Brno, pozn. autora) ve druhém zápase se Spartou. Dostal jsem dvě, tak alespoň něco (usměje se).

Byl to souboj gólmanů, když padl jen jeden gól?
Tohle bych vůbec neřešil. Každý předhazuje Kovář – Pinc, ale tady hrají Budějovice s Libercem a jednotlivci se příliš neřeší.

Bylo pro vás důležité si po domácích zápasech pro vás osobně zlepšit sebevědomí?
Tak určitě. Pomůže to, když nedostanu žádný gól. Ale je jedno, jestli to skončí 1:0 nebo 7:6. Počítají se body, my nyní vedeme 2:1 a bude to ještě dlouhá série.

Sérii zatím rozhoduje formace Lukáše Vantucha. Jak se vám líbí jejich výkon?
Odehráli výborná tři utkání a doufejme, že v tom budou pokračovat.