22.01.2007, Tomáš Zetek

Další utkání venku - Jihočeši se představí v Sazka Aréně

Č e s k é B u d ě j o v i c e - I po utkání na ledě karlovarské Energie čekají hokejisté HC MOUNTFIELD na první venkovní vítězství nového kalendářního roku. Hned dva dny po těžkém duelu ve městě Becherovky a ruských turistů se představí českobudějovický celek v úterý v Sazka Aréně při utkání s pražskou Slavií. Čtvrtý duel těchto soupeřů v letošní sezoně začíná ve Vysočanech v 19. hodin a do zápasu by měly v bílých dresech nastoupit i dvě nové posily Jihočechů.
43. kolo nejvyšší soutěže zavedlo tým Českých Budějovic na led Energie Karlovy Vary, kde dokázaly první letošní utkání ve druhé čtvrtině základní části vyhrát 3:1. „Bohužel se nám na tento zápas nepovedlo navázat a neuhráli jsme ve Varech ani bod,“ posteskl si asistent trenéra Milan Kupka. Hned první třetina určila ráz zápasu. Domácí se trefili rovnou dvakrát, když nejprve Košťál propálil Turka a pět minut na to Skuhravý tak dlouho dotíral při dorážkách, až z úhlu prostřelil ležícího gólmana Jihočechů. „V Karlových Varech jsme sehráli vyrovnané utkání, v němž šlo oběma týmům o hodně. V sázce je přímá účast v play-off, což může být ve vyřazovacích bojích velkou výhodou,“ dobře ví asistent kouče. „Tomuto faktu odpovídal zejména začátek utkání. Dlouho se čekalo, kdo dá první gól. Bohužel se to povedlo domácím,“ hodnotil zápas Kupka. Po obrátce se hosté vzepjali a díky skvělé práci Brabence uklidil puk do branky Jiří Šimánek. Když ve 30. minutě vyšel tradiční vzorec dvojnásobné početní převahy a Sailer napálil z první puk za Mensatora, bylo vrovnáno a utkání začínalo vlastně znova. „Ve druhé třetině jsme dokázali srovnat dvougólové manko, což nám dost pomohlo, a do třetí části jsme si věřili,“ tvrdí asistent trenéra Jandače. Energetici však svou oběť nechtěli odevzdat zadarmo. Naopak. Sedm minut před koncem umě tečoval ránu Řezníčka Michal Dvořák a Karlovy Vary znovu vedly. „Soupeř opět zvládl vstřelit gól a bohužel ve třetí třetině rozhodl utkání ve svůj prospěch, a získali tak tři body,“ pokrčil rameny Milan Kupka. Domácí ještě kosmeticky upravili výsledek při českobudějovické hře bez gólmana a zvítězili o dvě braky. Tímto výsledkem Západočeši odčinili domácí prohru se Slavií z minulého utkání na svém ledě, kde předtím naposledy uspěli 22. října právě Jihočeši.

Českobudějovický tým čeká v úterý čtvrtý zápas v rozmezí osmi dní. Jihočeši cestují do stověžaté matičky k utkání se Slavií Praha. Kde kdo si před utkáním vzpomene na loňskou semifinálovou sérii těchto soupeřů. „To už je za námi a my musíme myslet na tento zápas, stoprocentně se na něj připravit a podat maximální výkon,“ ubezpečuje Kupka. Českobudějovický tým pronásledují zranění a v Karlových Varech chybělo v jejich sestavě pět hráčů. Obránci Martin Vágner s Markem Posmykem a útočníci Václav Nedorost, Ondřej Veselý a Štěpán Hřebejk. Do plné polní byl už podruhé povolán junior Rudolf Červený a ze střídavého startu byl pro tento duel stažen i Jiří Hanzal. V obraně se pak znovu objevil vsetínský novic Lukáš Bolf. Pro úterní duel by mělo být mužstvo MOUNTFIELDU dvojnásobně posíleno. Ze slovenské Žiliny totiž přichází pod Černou věž Robert Krajči. „Je to velmi dobrý bruslař s kvalitní přihrávkou a dokáže se prosadit i v koncovce. Čekáme na potvrzení transferkarty Žilinou. Pokud se to stihne do úterý, bude na Slavii hrát,“ vysvětlil sportovní manažer klubu Jaromír Látal. Další novou tváří je avizovaná posila z Valašska, zkušený forvard Roman Stantien, jehož start proti Pražanům je téměř jistotou. Zápas mezi Slavií Praha a českobudějovickým MOUNTFIELDEM má úvodní vhazování naplánováno na 19. hodinu úterního podvečera.

HC MOUNTFIELD PŘI PRVNÍM LETOŠNÍM DUELU V SAZKA ARÉNĚ

HC SLAVIA PRAHA - HC MOUNTFIELD 7:3 (2:0, 1:3, 4:0).
Branky:
3. Vlasák (Graňák), 16. Doležal (Červenka),34. Hruška (Beránek),42. Červenka (Vlasák), 45. Beránek, 49. Vlasák (Sobotka), 50. Rataj (Sup) - 33. Kotrla (Gřegořek), 36. Šimánek (Veselý), 37. Veselý (Kotrla).
Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:6, využití: 0:1. Diváků: 3488.

Sestava: Turek (49. Chábera) - Gřegořek, Kutlák, Posmyk, Toman, Vydarený, Macháček, Vágner - Hudec, Hübl, Brabenec - Veselý, Nedorost, Šimánek - Mertl, Vak, Hřebejk - Gulaš, Květoň, Kotrla - Sailer.

Trenér Josef Jandač po utkání: Hodnocení zápasu se dá rozdělit na tři třetiny. První jsme nehráli dobře a prohrávali jsme. Druhou jsme totálně změnili hru, hráči začali bruslit a vyrovnali jsme výsledek. Ve hře jsme navíc Slavii přehrávali. Ve třetí třetině jsme totálně propadli v obraně, která nám hrubě vyhořela. Jednalo se o individuální chyby u více hráčů. Obránci hráli něco jiného, než na co jsme zvyklí, a byl to totální průchoďák. Podle dvou třetin, které jsme hráli špatně, jsme prohráli zaslouženě.