ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.09.2018, Klub

Děti z dětského domova dostaly od fandů Motoru permice na Černé věži

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Stejně jako v minulých letech, tak i letos si fanoušci Motoru našli před startem Chance ligy čas na setkání s dětmi z Dětského domova v Boršově nad Vltavou. Tentokrát pro děti kromě zakoupení permanentních vstupenek na hokejové zápasy domluvili také návštěvu Černé věže a setkání s hokejisty Motoru Martinem Novákem a Zdeňkem Doležalem.

Po zdolání 225 schodů za doprovodu fanoušků a hráčů A týmu Martina Nováka a Zdeňka Doležala čekal na děti na ochozu Černé věže její provozovatel Jan Vančura. Ten promluvil o historii Černé věže a přidal i několik nedávných příběhů. Přítomní se také dozvěděli, proč jsou na ochozech nainstalovány bezpečnostní sítě a také si poslechli vyprávění o tom, jak se panu Vančurovi podařilo zachránit lidský život i před instalací této bezpečnostní zábrany.

Děti hodně zaujaly věžní zvony. "Zvoní se tradičně při různých příležitostech. Zvon Bumerin zazněl například, když zemřel papež nebo náš bývalý prezident Václav Havel. Jeho zvuk prostě lidem oznamuje, že se stalo něco zvláštního, ať už jde o smutnou nebo veselou událost. Třeba se brzy nějaká příležitost najde," zodpověděl dotaz na zvon Bumerin od jednoho z fanoušků provozovatel Černé věže Jan Vančura.

Na závěr setkání požádali fanoušci, aby hokejisté Martin Novák se Zdeňkem Doležalem předali řediteli dětského domova panu Kouřilovi permanentní vstupenky, které věrní fandové pro děti zakoupili.

"Chtěl bych fanouškům (jměnovitě jsou to K+, Mrož, Hami, Choze, Dědek, Voldy, Červ, Pavla, Pavílek, Zuzka, Pankváč, Maruška a Ojka) za permanentky poděkovat. Stejně tak panu Vančurovi za prohlídku Černé věže. A fandům i hráčům bych chtěl popřát, aby se jim v letošní sezóně splnil jejich sen," dodal na závěr ředitel dětského domova Miroslav Kouřil.

Sociální sítě

#OHLASY: ??? Útočník Motoru Miloslav #Čermák vyslal ve třetí třetině nenápadnou střelu, kterou nakonec rozhodl celé utkání. Nejen...

Zvládli jsme to. V šestém kole jsme porazili @LHK_Prostejov 4:3, když vítěznou branku vstřelil ve třetí třetině Miloslav #Čermák....

#ROZHOVOR: Bývalý kondiční trenér Motor Arnošt #Binter v červenci oslavil devadesáté narozeniny. I nadále zastává několik funkcí,...

#PREVIEW: 6. kolo @LHK_Prostejov V tomto týdnu nás čeká teprve první utkání. V sobotu od 17:00 hostíme...