ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.06.2018, Filip Kortus

Devět zástupců v mládežnických reprezentacích, Šrámek nově kustodem u devatenáctky

Kvalita českobudějovické mládeže jde neustále nahoru a promítá se to i v počtu pozvánek na reprezentační srazy. Na samém začátku sezony mají výběry národního týmu zahajovací kempy, na kterých se v kolonce klubu objevil Motor hned devětkrát.

Nejstarší mládežnická kategorie začala s přípravou na sezonu, jejíž vrchol bude v prosinci na mistrovství světa v Kanadě, ve věhlasné akademii v Salcburku. Z aktuálního kádru Motoru se v nominaci neobjevil nikdo, ovšem mezi hlavní pilíře Varaďova výběru bude jistě patřit českobudějovický odchovanec Jáchym Kondelík. Nejen o své pocity z prvních tréninků se podělil s hokej.cz.

Nejpočetnější zastoupení mají Jihočeši v osmnáctce. Od neděle čeká na svěřence nového trenéra Aloise Hadamczika týdenní kemp v Kravařích a vydá se na něj hned pětice hráčů Motoru. Obránce Šimon Kubíček a útočníci Pavel Novák, Jakub Čížek, Matěj Toman a Martin Beránek. Následovat bude dvojzápas se Švýcarskem a v polovině srpna je na programu prestižní Hlinka Gretzky Cup. Více prozradil nový asistent trenéra Radek Bělohlav v dřívějším rozhovoru.

O rok mladší kategorie zakončila úvodní kemp v Třemošné. Nadějní hokejisté se připravovali pod taktovkou trenéra Karla Berana a v týmu nechyběl obránce juniorky Václav Svach. V původní nominaci se objevil i dosavadní kapitán Pavel Novák, ale příležitost dostal u staršího ročníku.

Do nově vytvořené reprezentace do šestnácti let se vměstnali tři českobudějovičtí hokejisté. Úvodní kemp v Třemošné absolvoval obránce Sebastian Jasečko, od neděle se v druhém termínu kempu budou připravovat brankář Martin Lidák a útočníci Tomáš Březina s Janem Nevšímalem. Mezi náhradníky zůstal Matouš Hail.

Další sezony u národního týmu si cením, říká kustod Jiří Šrámek

Co se týče složení realizačních týmů, tak má Motor dvojnásobné zastoupení. Výše zmiňovaného Radka Bělohlava doplní Jiří Šrámek, který bude i nadále působit u národního týmu v roli kustoda. „Dostal jsem od Davida Bruka nabídku, jestli bych s ním chtěl pokračovat i v další sezoně. Potěšilo mě to a rád jsem přijal,“ říkal hospodář Motoru.

Od nového ročníku bude působit u reprezentační devatenáctky, se kterou v dubnu prožil mistrovství světa v Rusku. „Cením si toho, jsem rád, že v týmu budou kluci, se kterými už se z předchozích let znám,“ dodal bývalý obránce.

Foto: Juniorský hokej
Sociální sítě

#PREVIEW: 6. kolo @LHK_Prostejov V tomto týdnu nás čeká teprve první utkání. V sobotu od 17:00 hostíme...

POZOR! Změna termínu ??Utkání s @AZ_Havirov proběhne už 9. října a nikoli 17. listopadu, kdy je v Budvar aréně kulturní akce.

Fandové už druhý rok po sobě vybírali dresy pro sezonu. Ale my teď jdeme ještě dál! Vyberte pro Motor dresy na retro zápas k...

Setkání vedení klubu s fanoušky mělo opět po roce své pokračování. Tentokrát o to zajímavější, že se ho zúčastnil i hlavní trenér...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
LHK Jestřábi Prostějov
×
×
Dnes v 12:30 | Jun.
ČEZ Motor Č. Budějovice
SKLH Žďár nad Sázavou
×
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HK Mountfield Hradec Králové
ČEZ Motor Č. Budějovice