MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.10.2003, David Lukeš

Dnes zápas pravdy s Bílými tygry

Po první letošní výhře nad Litvínovem se v pátek zázrak nestal a vedoucí Pardubice smetly Jihočechy z ledu poměrem 6:0. Výsledek určitě nepříjemný, avšak určitě nebolí tolik, jako kdyby HC ČB prohrál dnes v Liberci. Severočeši jsou totiž v tabulce právě před budějovickými hokejisty a případné vítězství by přiblížilo mužstvo k cestě vzhůru.
Liberecký web dokonce tento zápas pasuje na zápas roku. Pro někoho možná nadnesené, pro jiného výstižné. Každopádně se střetávají týmy, kterým se letos vstup do soutěže vůbec nepodařil. Na sklonku první čtvrtiny základní části se oba dnešní soupeři krčí na chvostu tabulky. Zatímco Jihočeši si na svá konta připsali hubený zisk tří bodů z třiatřiceti možných po již zmiňovaném vítězství nad Litvínovem, hráči z Podještědí jsou na tom o chlup lépe. Už ve druhém kole zdolali na svém ledě loňského mistra Slavii, v sedmém vydřeli bod v Plzni a v devátém odvezli všechny body ze Vsetína po vítězství v poměru 4:1. K prozatimnímu zisku osmi bodů jim ještě pomohla prohra v prodloužení ve Znojmě 3:4. Nutno však přiznat, že na výkonech Severočechů se musela projevit tragická smrt jejich spoluhráče a kamaráda Pavla Kábrta.

Dnešnímu duelu tak určitě bude slušet přízvisko šestibodový. Remíza pro oba soupeře nic neřeší. Zvítězí-li hosté, přiblíží se svému soupeři na dva body a ještě tak prohloubí jeho zejména psychickou krizi. Pokud by se podařilo vyhát domácím, nechali by budějovické za sebou s hrozivým odstupem osmi bodů!!! Netřeba dodávat, že srdce všech věrných fandů HC ČB dnes budou napnuta k prasknutí. Že se ale nebude jednat o lehký úkol, svědčí pohled do minulého ročníku, v němž liberečtí odehráli první porci 52 extraligových zápasů ve své historii. Pochopitelně se čtyřikrát potkali i se svým dnešním rivalem a bilance z těchto klání hovoří jasně ve prospěch Severočechů, když si body nechali sebrat pouze v 29. kole 6. prosince po porážce na svém ledě 0:3.

Bilance vzájemných zápasů:

Liberec - HC ČB     4  3  0  1  14:10  9/3

Nejproduktivnější hráči:

Liberec - Radoslav Kropáč  8  (5+3)
HC ČB - Luboš Rob       3  (3+0)

Nejaktivnější střelci:
Liberec - Radoslav Kropáč  5 branek
HC ČB - Luboš Rob      3 branky

Nejlepší nahrávači:
Liberec - M. Straka         4 asistence
HC ČB - Gřegořek, Turek, Suchánek  2 asistence

Na první pohled je tedy zřejmé, odkud v minulé sezóně ze strany Bílých tygrů čišelo největší nebezpečí. Kropáčovi a Strakovi se ale letos příliš nedaří a v tabulce produktivity týmu prozatím obsazují čtvrté, resp. šesté místo. Prim v útočné fázi dosud hrají Kašpaříkova a Plodkova formace. V útoku posledně jmenovaného centra se na levém křídle objevuje Stanislav Procházka, který loni přišel v průběhu sezóny na hostování až do jejího konce právě na jih Čech a své působení mohl hodnotit určitě pozitivně. V brance Severočechů se usídlila bývalá opora Budějovic Oldřich Svoboda. Na druhou stranu zápas bude zajímavý i pro Václava Kočího, který na konci září přišel od Ještědu vypomoci děravé obraně Jihočechů.

HC ČB musí překonat početnou marodku, neboť k zápasu zřejmě nebude opět k dispozici zraněná čtveřice Gýna, Bartoš, Štrba a Rachůnek. Utkání začíná v Aréně Svijany od 18:00 a vy můžete na našich stránkách sledovat on-line reportáž v podání libereckých kolegů.

Sestava Bílých tygrů z posledního zápasu v Třinci:
O. Svoboda - Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec, J. Nedvěd, Jareš, Šmíd - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Kropáč, M. Straka, Korhoň - Rozsíval, Plodek, S. Procházka.
HC ČB v Pardubicích nastoupil takto:
J. Kučera (22. Hudáček) - R. Suchánek, Kotaška, Jasečko, Mucha, Jindra, Babka - Sailer, Turek, Rob - Šimánek, Kristek, Bělohlav - Vondrka, P. Kaňkovský, Hřebejk, od 41. navíc Ondřej, Škoda, Květoň.

Sociální sítě

Už v příštím týdnu se spustí možnost kompenzací za permanentky z letošní sezony. Spolu s tím přijde i možnost, jak Motor v těžké...

Gameři Motoru se postarali v esport lize o pořádné překvapení, když vyřadili ve čtvrtfinále oficiální esport soutěže favorizovaný...

Je nám moc líto, co se včera stalo v Třinci, přejeme všem v klubu a zejména Petru Vránovi hodně sil.Naše utkání s Oceláři se bude...

Už v 15:45 startuje přenos play-off esportové ENYAQ Hockey League! Borci z Motoru vyzvou Liberec, tak jim pojďme...