18.10.2010, Matěj Mayer

Do Budvar Arény zavítá Liberec

Č. B u d ě j o v i c e – HC MOUNTFIELD se díky výhře v Karlových Varech snad opět vrátili na vítěznou vlnu a nyní to mohou potvrdit v domácím utkání. Do Budvar Arény v úterý přijíždí Bílí Tygři z Liberce, kteří mají ztrátu sedmi bodů a jsou na pátém místě. Domácí se budou snažit zajistit si první místo v tabulce, zatím jsou na druhém místě jen díky horšímu skóre za Vítkovicemi. Kdo si nechce tuto bitvu nechat ujít musí přijít v úterý do Budvar Arény, kde v 17.30 duel vypukne.

O soupeři – HC Bílí Tygři Liberec

V minulé sezóně proti sobě Liberec s Českými Budějovicemi sváděli celkem vyrovnané souboje. První utkání na ledě Liberce ovládli domácí 3:0. Druhé utkání v Českých Budějovicích už vyhrál HC MOUNTFIELD 1:0 v prodloužení, třetí opět HC MOUNTFIELD 3:2 a ve vůbec posledním utkání základní části vyhrál na českobudějovickém ledě Liberec 4:3 v prodloužení. To rozhodlo o tom, že tito soupeři se setkají i v předkole a série se bude začínat v Liberci. To byl ale kámen úrazu, protože mužstva vždy zvítězila na domácím ledě, takže série nakonec skončila 3:2 pro Liberec a českobudějovičtí se museli se sezónou rozloučit.

Bílí Tygři prošli přes léto velkými změnami. Do Ruska odešli Václav Nedorost a Milan Bartovič jejichž nabídce z KHL pochopitelně nemohl liberecký klub konkurovat. Odešla jim i gólmanská jednička – Tero Leinonem zamířil zpět do své vlasti, navíc odešel i další brankář Michal Fikrt. Liberec měl ale v záloze ještě Marka Pince a k němu přivedl z Vítkovic talentovaného Vošvrdu. Mezi další významnější odchody ještě patří obránce Richard Jareš, kterého si českobudějovičtí fanoušci mohou pamatovat z krátkého působení v Českých Budějovicích. Do mužstva přišla možná ještě větší řada posil. Nedorosta s Bartovičem by měli spolehlivě nahradit střelci Miloslav Hořava a Jaroslav Kudrna. Dále do útoku přišel českobudějovickým fanouškům dobře známý Tomáš Vak. Posilami do obrany jsou David Štich a Marek Trončinský.

V letošním ročníku Tipsport extraligy se Bílí Tygři zatím nachází na páté příčce se ztrátou sedmi bodů. V posledním kole brali dva body, když zvítězili v prodloužení na ledě Litvínova. Po třinácti minutách sice Bílí Tygři vedli 2:0 v průběhu zápasu však dovolili soupeři skóre vyrovnat a nakonec v prodloužení rozhodl o výhře Bílych Tygrů obránce Lukáš Derner.

Zajímavost utkání

Českobudějovičtí v libereckém dresu

Utkání bude prestižní asi nejvíce pro útočníka Bílých Tygrů Tomáše Vaka. Ten odehrál v českobudějovickém dresu posledních pět sezón. V Českých Budějovicích měl a zřejmě i stále má ještě spoustu fanoušků. V dosavadních průběhu si v dresu Liberce připsal ve dvanácti zápasech šest bodů (2+4). Českobudějovičtí fanoušci si z hráčů Bílých Tygrů možná budou pamatovat ještě Zděňka Ondřeje, ten v Českých Budějovicích působil v letech 2002 - 2004.

Sestavy z posledního kola

HC MOUNTFIELD: Kovář - Snopek, Vydarený, Tůma, Melichar, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Martynek, Kuchejda, Mertl - M. Pšurný, Červený, Ježek.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Víšek, Plodek, Klimenta - Ondřej, Jech, Špaček.

Andrej Podkonický (49)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.