16.10.2011, Matěj Mayer

Do Budvar arény v neděli zamíří PSG Zlín

Č. B u d ě j o v i c e – Po páteční výhře nad Karlovými Vary přijíždí do Budvar arény další soupeř. Tentokrát se jedná o moravský celek, kterému se zatím hodně daří. PSG Zlín je v tabulce na třetí pozici, pouhý bod za vedoucím Libercem. HC MOUNTFIELD zase doma prohrál jen jednou, takže se bude určitě jednat o zajímavý zápas. Utkání se odehraje v neděli v Budvar aréně a úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

O soupeři – PSG ZLÍN

Nedělnímu soupeři Jihočeského celku se zatím v sezóně velmi daří. Z deseti zápasů dokázal Zlín hned pět vyhrát v normální hrací době a jen v jednom utkání vyšel bodově naprázdno. V posledním zápase si Zlín vyšlápl na Vítkovice. Vedení v utkání se sice ujali hosté z Vítkovic, na začátku třetí třetiny o něj ovšem přišli. Když se v 50. minutě trefil Burger, zdálo se, že o vítězi utkání může být rozhodnuto, to ovšem nebyla pravda. Zlín třemi brankami otočil skóre zápasu a vyhrál 4:2. Právě třetí třetiny jsou velkou zbraní Zlína. V posledních čtyřech zápasech vyhrál poslední dvacetiminutovku hned ve třech případech.

Zlínští mají vůbec nejlepší obranu v lize. Inkasovali pouze dvacet branek, což dělá průměr pouhých dvou na zápas. Skvělé výkony totiž v brance předvádí dvojice Luboš Horčička – Jakub Sedláček. Statisticky horší z této dvojice je Sedláček s průměrem 2,2 branky na utkání a úspěšností zásahů 92,50! Zajímavé také je, že Zlín je druhým nejlepším celkem na hřištích soupeřů. Z pěti zápasů vytěžil jedenáct bodů, což je o jeden méně než Sparta. Ta má ovšem o zápas více.

Velký podíl na dobrých výsledcích mužstva má bezesporu letní posila modro-žlutých Petr Čajánek. Z devíti utkání má zatím stejný počet bodů a nastupuje ve druhé útočné formaci s dalšími posilami – Ondřejem Veselým a Antonínem Honejskem. Daří se ale třeba i obránci Martinu Hamrlíkovi, který nasbíral sedm bodů a v dobrém světle se ukazují i mladí hráči, kterým dalo vedení šanci.

2500. gól
Pokud domácí vstřelí v utkání tři branky, padne historicky dva a půl tisící českobudějovický gól v v české extralize. Inkasovaných branek je bohužel na kontě jihočeského klubu také dost. K dnešnímu dni lovili Českobudějovičtí puk ze své sítě 2339 krát. Historické skóre Zlína je 2795:2566.

Sestavy z posledního kola

HC MOUTNFIELD: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, od 28. navíc Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Sailer, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, Pšurný.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Jakub Sedláček 92,50% - 2,20

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.